prefabrykowane domy z keramzytobetonu

Prefabrykowane małe i tanie domy z keramzytobetonu!

Dom z elementów prefabrykowanych

[ratings]

Prefabrykacja kojarzy się w pierwszej chwili z domami z wielkiej płyty. A to tylko część prawdy. Równie dobrze rozwiązanie to sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym. Zwłaszcza prefabrykacja oparta na keramzytobetonie. Co to tak naprawdę jest ten keramzytobeton i czy warto go stosować?

Cena domów z keramzytobetonu

Zacznijmy od tego co dla wielu inwestorów jest sprawą kluczową, czyli od ceny. W pierwszej chwili może wydawać się, że domy prefabrykowane to rozwiązanie drogie. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę, największa zaleta polega na błyskawicznym złożeniu w całość elementów kompletnego domu. Żeby porównać rzeczywiste koszty postawienia całego budynku w technologii tradycyjnej i prefabrykowanej – trzeba skorzystać z arkusza kalkulacyjnego. Biorąc pod uwagę konieczne w przypadku rozwiązań tradycyjnych takie elementy jak: rzeczywisty czas budowy, przestoje technologiczne (sezonowanie), transport i składowanie materiałów budowlanych, koordynacja pracy różnych ekip specjalistów (murowanie, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, grzewcze) – szybko okaże się kto w takim porównaniu wypada lepiej – czyli prefabrykowany dom. Co więcej – prefabrykacja zapewnia dużo więcej niż stan surowy zamknięty. Mamy tu do dyspozycji np. gładkie tynki na przegrodach wewnętrznych – od razu gotowe do malowania. Nie można zapominać też o wyjątkowej precyzji, która niemal wyklucza konieczność jakichkolwiek poprawek.

Prefabrykowane budownictwo w domach jednorodzinnych jak i wielorodzinnych

Prefabrykacja może kojarzyć się z tzw. domami z wielkiej płyty. To prawda, jednak współczesne rozwiązania to również domy jednorodzinne – i to nawet niespełna 100 metrowe. Firmy specjalizujące się w produkcji i wznoszeniu domów prefabrykowanych mają w swojej ofercie przygotowane projekty typowe domów jednorodzinnych o różnej wielkości. Ale prefabrykacja to technologia bardzo elastyczna. Nie ma przeszkód, żeby opracować wersję prefabrykowaną domu na podstawie projektu dostarczonego przez klienta.

Sprawdź inne przygotowane dla Ciebie artykuły

Zalety keramzytobetonu

Fantastyczne – z punktu widzenia budowlanego – właściwości keramzytu pozwalają na kolejne oszczędności przy wykonywaniu prac budowlanych, ale przede wszystkim gwarantują mieszkańcom doskonały komfort. Keramzytobeton ma świetne właściwości izolacyjne. Przekłada się to na gwarancję komfortu cieplnego (zimą) i przyjazną temperaturę wnętrz w lecie. Tu warto wspomnieć, że bardzo dobry poziom izolacji cieplnej zapewnia niskie koszty ogrzewania. Wyjątkowa paroprzepuszczalność keramzytu skutecznie chroni przed rozwojem pleśni i grzybów – dając w efekcie doskonały mikroklimat pomieszczeń. A wreszcie dobra izolacja akustyczna keramzytu powoduje, że w ścianach nie istnieje problem związany z uciążliwym przenoszeniem się dźwięków pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

 

2 komentarze

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *