festiwal budownictwa naturalnego 2019

Festiwal Naturalnego Budowania 18 – 19 maja 2019 Łódź

Jedno z najciekawszych wydarzeń dotyczących budownictwa naturalnego i ekologicznego

[ratings]

Festiwal Naturalnego Budowania  to wydarzenie, które przyciąga w jedno miejsce profesjonalistów i sympatyków budownictwa naturalnego. Celem organizowanego co dwa lata wydarzenia jest popularyzacja naturalnych materiałów i technik budowania, a w dłuższej perspektywie zmiana kierunku rozwoju współczesnej architektury na bardziej przyjazną środowisku, zdrową i zrównoważoną. Festiwal jest niepowtarzalną szansą zdobycia wiedzy i nawiązania kontaktów dla osób planujących budowę lub remont domu, architektów, studentów oraz wszystkich osób związanych z branżą budowlaną pragnących poznać możliwości jakie daje dynamicznie rozwijający się rynek budownictwa naturalnego.

Część konferencyjna festiwalu to dwa dni wykładów w auli głównej budynku Wydziału Zarządzania w Łodzi. Wykłady będą dotyczyć szeroko rozumianej tematyki budowy naturalnego domu – począwszy od świadomego projektowania, poprzez aspekty prawne, materiały i technologie budowy, aż po naturalne wykończenia wnętrz. Zaproszeni wykładowcy postarają się również odpowiedzieć na nurtujące wielu inwestorów pytanie, czyli: jakie są koszty budowy naturalnego domu? Nie zabraknie miejsca na spotkania z osobami, które proces budowy mają już za sobą i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Wśród prelegentów festiwalu znajdują się również goście zagraniczni – eksperci w różnych technologiach naturalnego budowania. W trakcie wykładów opowiedzą oni o ich pracy, ciekawych realizacjach jak również o rozwoju budownictwa naturalnego w Europie i na świecie.

festiwal budownictwa naturalnego 2019

Warsztaty i pokazy budownictwa naturalnego

Warsztaty i pokazy prowadzone w plenerze będą doskonałym poszerzeniem wiedzy teoretycznej zdobytej na wykładach. Doświadczeni specjaliści w praktyce pokażą jak powstają ściany ze słomy i z konopi. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w nakładaniu tynków glinianych, pracy z drewnem i malowaniu farbami naturalnymi.

Do udziału w festiwalu zaproszone zostały również firmy oferujące produkty i usługi związane z branżą budownictwa naturalnego, po to by w trakcie wystawy uczestnicy mogli zapoznać się z dostępnymi na rynku materiałami i rozwiązaniami. Będą to m.in. producenci ekologicznych materiałów budowlanych, innowacyjnych rozwiązań, firmy wykonawcze oraz biura projektowe.

Część konferencyjna festiwalu jest biletowana, natomiast część warsztatowa oraz wystawa są otwarte i dostępne dla każdego.

Organizatorem konferencji jest OSBN – stowarzyszenie, które zrzesza osoby, firmy i instytucje działające na rzecz popularyzacji budownictwa naturalnego w Polsce.

festiwal budownictwa naturalnego 2019

festiwal budownictwa naturalnego – poprzednie edycje

Program konferencji – budownictwo naturalne

W sobotę 18 maja jednymi z najciekawszych wykładów będzie: 

  • Technologie budowania z kostek słomy – główne zalety, wyzwania i dobre praktyki
  • Dachy i elewacje w domach naturalnych – na co warto zwrócić zwrócić uwagę i jakie materiały stosować
  • Współczesna forma architektoniczna w naturalnym budownictwie – zależność między materiałem i formą
  • Dlaczego warto zbudować swój dom samodzielnie?

W niedzielę 19 maja niektóre z wykładów to: 

  • Dom, piec i spiżarnia – czyli projektowanie wspomagające produkcję i przechowywanie żywności
  • Hałas i jego wpływ na zdrowie człowieka, eliminacja hałasu we wnętrzach
  • Małe formy zamieszkania czyli TinyHouse, jurta. Co wybrać i czy to dla mnie?
  • Case study: budowa domu z konopi (35m2) w Teodorowie

Cały program festiwalu do ściągnięcia: Festiwal Naturalnego Budowania 2019 PROGRAM

Tags: No tags

Dodawanie komentarzy zablokowane