dom za miastem, działka za miastem

Najlepiej odpoczniesz za miastem! Czas na dom za miastem!

Działki i dom za miastem

Działki za miastem cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Ci, którzy już je posiadają, są wielkimi szczęściarzami. Pandemia spowodowała, że coraz więcej osób chce uciec za miasto – dla bezpieczeństwa i spokoju. Poza tym często domy są tańsze od mieszkań, a oferują przecież dużo większą przestrzeń. Jednak decydując się na taki krok, trzeba to robić z głową i nie kierować się emocjami.

Jak znaleźć odpowiednią działkę?

Szukając działki za miastem, trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii. Na rynku znajduje się wiele terenów na sprzedaż, dlatego warto jest wcześniej zawęzić obszar poszukiwań. Aby do zrobić, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań – jak duża ma być działka, czy jej ukształtowanie ma być płaskie, czy tarasowe oraz jak blisko miasta ma się znajdować. No i najważniejsze – budżet. Tak naprawdę pieniądze najlepiej określą, na co można sobie pozwolić.

Warto też poszukać działki, która jest uzbrojona. Oznacza to, że będzie do niej doprowadzony prąd oraz woda. To niezwykle istotne, ponieważ zdecydowanie ułatwia dalsze działanie, czyli postawienie domu. Kanalizacja jest sprawą drugorzędną, ponieważ zawsze można posiłkować się szambem, które będzie bardzo dobrym zastępstwem.

Taka działka będzie oczywiście droższa, należy jednak pamiętać, że koszt doprowadzenia mediów może okazać się w ostatecznym rozrachunku dużo wyższy. Dlatego trzeba to wszystko dokładnie policzyć. Wiele osób poszukuje również działek ogrodzonych – nawet najprostszy płot uatrakcyjnia teren i stanowi pierwszy rodzaj zabezpieczenia. To kolejny koszt, który odpadnie, jeśli zdecydujemy się na taki wybór.

Czas na dom!

Tak samo jak w przypadku działki wygląda sprawa z domem. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw oraz określić budżet. Czy dom ma być murowany, czy drewniany, piętrowy czy parterowy. Dobrym rozwiązaniem wydają się również domki letniskowe. Dziś to porządne konstrukcje – duże, funkcjonalne i trwałe. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, odpowiedzmy sobie na pytanie, czego oczekujemy – całorocznego lokum czy tylko miejsca na odpoczynek. W ten sposób łatwo podejmiemy decyzję.

Domki letniskowe z powodzeniem mogą być całoroczne. Na rynku dostępne są projekty, które zapewniają 60 metrów kwadratowych powierzchni. Pozwala to na stworzenie wygodnej przestrzeni życiowej. Bez problemu zaaranżujemy łazienkę, sypialnię, kuchnię oraz pokój dla gości. Istnieje również opcja zbudowania kominka, który nie tylko będzie ogrzewał całość, ale i stworzy wyjątkowy klimat w salonie.

Nie należy obawiać się o trwałość takiej konstrukcji. Współczesne domki letniskowe są bardzo solidne.  Zbudowane są z najlepszych materiałów, przy wsparciu nowoczesnych technologii – to gwarantuje bezpieczeństwo oraz odporność na warunki atmosferyczne. Jeśli chcemy, aby była to całoroczna nieruchomość, warto pomyśleć o odpowiedniej izolacji podłoża, na którym ją postawimy – pozwoli to na uniknięcie efektu „uciekania” ciepła.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *