lakierowanie-proszkowe-malowanie-imitacja-drewna

Balustrady imitujące drewno

Jakie balustrady drewniane wybrać?

Do wykonania balustrady na balkonie lub przy schodach można wykorzystać naturalne drewno. To powszechny wybór – drewno jest przystępne cenowo, a także stylowo wygląda. Jest jednak narażone na uszkodzenia, gdy znajduje się na zewnątrz. Właśnie dlatego warto rozważyć wtedy alternatywne rozwiązanie, czyli zamówienie balustrady imitującej drewno.

Dobór odpowiedniej balustrady balkonowej lub schodowej ma bardzo duże znaczenie, dlatego warto poświęcić wtedy więcej czasu na wybór takiej konstrukcji, która będzie mogła najlepiej sprawdzić się w danej przestrzeni. Oczywiście, nie można zapinać wtedy także o estetyce.

 

Realistyczna imitacja drewna

Balustrady wykonuje się z różnych rodzajów materiałów. Gdy drewno nie jest odpowiednim rozwiązaniem, nie spełnia wymagań inwestora, jednak nie chce on rezygnować z jego wyglądu, w takim przypadku można zdecydować się na balustrady, które mają malowanie imitacja drewna – przypominają one wtedy naturalne drewno, ale nie mają jego wad. Firmy stosują różnego rodzaju materiały imitujące drewno, dlatego klient może dopasować je także pod kątem innych swoich wymagań. Wśród najczęściej stosowanych materiałów znajdują się:

 

  • kompozyty drewniane
  • blacha ocynkowana z okleiną drewnopodobną
  • elementy metalowe z malowaniem przypominającym drewno

 

Wszystkie z powyższych wariantów mają także różne kolory, więc można zdecydować się na imitację drewna jasnego, o średnich wybarwieniach oraz tego bardzo ciemnego. Najlepiej dobrać wtedy kolorystykę balustrady do innych elementów architektonicznych budynku – wtedy można uzyskać stylowy efekt.

 

Zamówienie balustrady imitującej drewno

Gdy chcemy zdecydować się na zamówienie balustrady, która ma malowanie imitacja drewna, w takim przypadku można dzisiaj dostać je w wielu firmach specjalizujących się w projektowaniu oraz produkcji balustrad na zamówienie. W tym przypadku firma może przygotować plan balustrady oraz wykończyć ją tak, aby posiadała ona odpowiedni wygląd spełniający wymagania klienta. Wtedy balustrada będzie indywidualnie dopasowana do miejsca montażu, co także ogranicza problemy związane z jej dopasowaniem. Warto także zaznaczyć, że dzisiaj w sprzedaży można znaleźć także gotowe balustrady przeznaczone do montażu przy balkonach, tarasach czy schodach, które wyróżniają się drewnopodobnym wykończeniem. To elementy o różnych kształtach i wielkościach, które można indywidualnie dopasować do konkretnej przestrzeni, lecz wymagają one przycinania, dopasowywania. Z ofertami producentów balustrad o drewnopodobnym wyglądzie można zapoznać się już teraz online!

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *