sofa do salonu

W poszukiwaniu sofy idealnej

Sofa do salonu

Salon to serce domu, a jego najważniejszym elementem jest kanapa. To na niej gromadzi się rodzina, aby spędzić wspólnie czas, to na niej zasiadamy i gawędzimy z naszymi gośćmi, tam też relaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Warto zatem wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę wybierając sofę idealną, która nie tylko doskonale uzupełni wystrój tej części mieszkania, ale także zapewni komfort wypoczynku i użytkowania.

Rozkładana czy klasyczna?

Poszukując kanapy do salonu, miejmy w pamięci kilka ważnych parametrów, którymi powinniśmy się kierować dokonując wyboru. Dzięki temu nie będziemy później żałować, że zapomnieliśmy zwrócić uwagę na np. konieczność zapewnienia naszym gościom noclegu i zamiast rozkładanej kanapy, kupiliśmy niezwykle stylową, ale bardzo niewygodną sofę, na której z pewnością nie uda się nikomu przespać całej nocy.

sofa do salonu

Po pierwsze, warto zatem zwrócić uwagę na funkcjonalność danego mebla i zastanowić się, czy poza możliwością przenocowania rodziny lub przyjaciół, powinna ona ułatwiać nam jeszcze jakieś inne czynności. Polecane na blogu Edinos.pl sofy w stylu skandynawskim, dalej cieszą się największą popularnością. Zważywszy na szeroki wybór różnorakich modeli kanap dostępnych dziś na rynku, każdy z pewnością znajdzie dziś coś dla siebie. Bez względu zatem na to, czy uwielbiamy czytać książki i z radością powitamy możliwość przechowywania ich w kanapowym schowku (a może warto poszukać modelu ze specjalnie wbudowaną półką?), czy też zależy nam przede wszystkim na wygodzie (tutaj liczą się przede wszystkim podnóżki!), koniecznie przebadajmy wybraną przez nas sofę pod tym względem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kanapa stanowić będzie znaczące usprawnienie w naszym codziennym funkcjonowaniu, a nasz zakup spełni nasze potrzeby.

 

Duża czy mała?

Kolejnym ważnym elementem, którym powinniśmy kierować się podczas wyboru mebla, są oczywiście jego wymiary. Tutaj główny wyznacznik stanowić będzie wielkość naszego salonu: posiadając ogromny salon, możemy zatem pozwolić sobie na więcej fantazji, natomiast mniejszy rozmiar pokoju z konieczności wymusza na nas poszukiwanie bardziej kompaktowej kanapy.

sofa do salonu

Na szczęście, szeroki wachlarz dostępnych produktów pozwala nam dziś wybierać pomiędzy pomysłowymi kanapami modułowymi, modnymi i wygodnymi narożnikami oraz klasycznymi sofami. Zastanówmy się zatem, gdzie będzie stała nasza sofa oraz ile osób powinno móc się na niej zmieścić, a następnie, pamiętając o ograniczeniach danego salonu, wybierzmy odpowiedni model. Podczas dokonywania zakupu, miejmy także w pamięci rozstaw mebli w pozostałej części pomieszczenia i pamiętajmy o tym, by pozostawić swobodny dostęp do szaf czy też regałów.

 

Stylowa czy praktyczna?

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym atrybutem sofy jest oczywiście jej wygląd. Tutaj powinniśmy spróbować osiągnąć niełatwy kompromis pomiędzy ceną danej kanapy, jej stylowym wyglądem, który powinien harmonizować z wystrojem pozostałej części pokoju oraz oczywiście jakością wykonania. Jeśli obawiamy się, iż kanapa może zbyt szybko ulec zabrudzeniom, postawmy na łatwą do czyszczenia skórę naturalną lub ekologiczną, zastanówmy się też nad zakupem odpowiednich pokrowców, które ochronią mebel. Warto także przyjrzeć się gramaturze materiału, z którego wykonane jest pokrycie danej sofy, jeśli preferujemy tkaniny. Ponieważ każda kanapa posiada ramę, sprawdźmy także, czy wykonana jest ona z trwałych materiałów, takich jak drewno lub stal, czy też z niezbyt dobrej jakości płyty wiórowej.

Inne meblowe artykuły

 

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.