sypialnia w stylu skandynawskim

Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

Sypialnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski we wnętrzach kojarzy się z przytulnością i naturalnością. Jeśli i Ty jesteś miłośnikiem tej aranżacji w mieszkaniu, przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim.

Skandynawski styl w pomieszczeniach cechuje się przede wszystkim prostotą, funkcjonalnością, wykorzystaniem naturalnych surowców oraz jasnych barw. Nic dziwnego, że sypialnia wykończona w tej stylistyce prezentuje się pięknie, a jednocześnie zapewnia pełen komfort i relaks podczas wypoczynku.

Meble w skandynawskim stylu w jasnych barwach

Meble w stylu skandynawskim http://halomeble.pl/276-meble-w-stylu-skandynawskim są przede wszystkim funkcjonalne, o prostych kształtach i jasnych kolorach. Podstawowa kolorystyka tego stylu to barwy drewna, biel, jasna szarość oraz delikatny beż. Wybierając więc umeblowanie do tak zaaranżowanej sypialni, postaw na łóżko, toaletkę czy fotel charakteryzujące się właśnie takimi cechami.

Wygodne łóżko

Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Powinno być odpowiednio duże i wygodne, aby zapewnić spokojny, nieprzerywany sen domownikom. Jego konstrukcja powinna być solidna i prosta. Najlepiej, by opierała się na metalowej albo drewnianej ramie. Możesz dobrać do niej zagłówek, który przyda się zwłaszcza osobom, które lubią czytać w łóżku. W stylu skandynawskim łóżko jest często udekorowane wieloma miękkimi, puchowymi poduszkami. Mogą one być utrzymane w pastelowych, delikatnych barwach, ale możesz również zdecydować się na wersje w intensywniejszej kolorystyce, na zasadzie kontrastu.

Szafy i komody

Poza wygodnym łóżkiem w Twojej sypialni powinny znaleźć się miejsca do przechowywania ubrań, akcesoriów oraz innych niezbędnych przedmiotów. Oprócz pojemnej szafy albo komody zdecyduj się także na kosze wykonane z plecionej trawy morskiej lub bambusa.

Ważnym meblem jest również stolik nocny. Ten niewielki mebel wykonany z jasnego drewna z zamontowaną na blacie lampką jest nie tylko funkcjonalny, ale też dodaje odpowiedniego klimatu wnętrzom. Możesz zakupić dwa stoliki i postawić je po obu stronach łóżka. To polecane rozwiązanie w przypadku par – w ten sposób każdy z domowników ma łatwy dostęp do własnego stolika i oświetlenia.

W damskiej sypialni powinna się też znaleźć elegancka toaletka z dużym lustrem oraz miękkim siedziskiem. Możesz zdecydować się na krzesła skandynawskie albo na fotel.

Tkaniny do sypialni

W stylu skandynawskim ważną rolę odgrywają tkaniny. Nie tylko dekorują one przestrzeń, ale też dodają jej przytulnego charakteru. W pomieszczeniu tym muszą się więc znaleźć narzuty na łóżko, zasłony lub kotary i poduszki. Aby było jeszcze przyjemniej, zdecyduj się na miękkie, małe dywany położone przy łóżku. Stanowią one ozdobę pomieszczenia, a ponadto zapewniają komfort stopom po porannym wstaniu z łóżka w chłodny, jesienny lub zimowy dzień.

Styl skandynawski lubi naturalne materiały. Wybierz więc narzuty, poduszki czy zasłony wykonane z bawełny, lnu albo wełny.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *