czy inwestycja w ziemie to dobry pomysl

Czy inwestycja w ziemię to dobry pomysł?

Inwestycja w działki

Dość trudne czasy, które obecnie panują, nieustannie skłaniają inwestorów do poszukiwania coraz to nowych możliwości ulokowania swojego majątku lub też uzyskania nowego źródła dochodu. Rekordowo niskie oprocentowanie produktów bankowych doprowadziło bowiem do wycofania oszczędności z lokat. Cały czas dobrą inwestycją okazuje się jednak kupno ziemi. Nieruchomości bowiem od wielu lat były jednym z najbardziej atrakcyjnych aktywów. Czy zatem inwestycja w ziemię może faktycznie przynieść wymierne korzyści? Czego można oczekiwać? Na jakie nieruchomości warto zwrócić uwagę?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup ziemi?

Jednymi z najważniejszych powodów przemawiających za podjęciem decyzji o zakupie ziemi jest bezpieczeństwo. Uważa się bowiem, że to właśnie nieruchomości stanowią jedno z najlepszych zabezpieczeń finansowych. To szczególnie atrakcyjna propozycja na bezpieczne lokowanie kapitału w wymiarze długoterminowym. Ziemia, w odróżnieniu od wielu innych aktywów, jest bardzo odporna na różnego rodzaju wahania rynkowe. Ponadto nieruchomości są trwałe i namacalne, co buduje u właściciela większe poczucie pewności.

Czy warto inwestować w ziemię, by osiągnąć zysk? Okazuje się, że jak najbardziej. Statystyki wyraźnie wskazują, że na przestrzeni lat zyskiwała ona na wartości. Wartość tego rodzaju nieruchomości rośnie w sposób niezwykle systematyczny oraz stabilny. Dodatkowo specjaliści branży nieruchomości są zgodni co do tego, że trend ten nie powinien się zmienić. Wynika to z bardzo prostej przyczyny. W przypadku wszystkich nieruchomości ziemskich mamy do czynienia z ich ograniczoną podażą. Ziemia ma przecież ograniczone miejsce. Dodatkowo zaczyna się ona cieszyć coraz większym zainteresowaniem ze strony kupujących. Ciekawe oferty gruntów znajdziesz na: https://www.nieruchomosci.orange.pl/.

Inwestowanie w grunt daje również bardzo szerokie możliwości. Może być to zakup wyłącznie w celach inwestycyjnych jako lokata kapitału, do budowy obiektu przeznaczonego na prowadzenie działalności gospodarczej lub domu. W zależności od tego, na jakie rozwiązanie zdecyduje się inwestor, grunt musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami.

Rodzaje gruntów na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany, jeżeli chodzi o możliwości dla potencjalnego inwestora. Inwestycja w ziemię jest doskonałym pomysłem, jednak nie na każdej działce będzie istniała możliwość zrealizowania każdego projektu. Wobec tego już przed dokonaniem wyboru należy dokładnie zapoznać się z ich specyfikacją.

Nieruchomości gruntowe możemy sklasyfikować na różne rodzaje gruntów, do których zaliczają się działki:

  • leśne,
  • siedliskowe,
  • inwestycyjne,
  • rekreacyjne,
  • rolne,
  • budowlane.

Każdy rodzaj gruntów posiada odmienne cele zabudowy oraz warunki. Nie każdy grunt będzie również dostępny dla wszystkich inwestorów. Ma to miejsce na przykład w przypadku gruntów rolnych oraz siedliskowych, gdzie właścicielem nie będzie mógł zostać prywatny inwestor, a jedynie rolnik indywidualny. Dlatego też należy wszystko dokładnie sprawdzić.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ziemi?

Kupno ziemi wiąże się z analizą wielu elementów, które będą miały ogromne znaczenie dla potencjalnego inwestora. Ważne są między innymi wszelkie kwestie dotyczące stanu prawnego interesującej nas nieruchomości. Zainteresować należy się zapisami zawartymi w księdze wieczystej oraz miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Chodzi głównie o ewentualne obciążenie nieruchomości hipoteką lub odnalezienie wpisów o ograniczeniu praw rzeczowych na danej nieruchomości.

Kolejną sprawą jest lokalizacja działki, uzyskanie informacji na temat uzbrojenia w media, rodzaju gruntu lub drodze dojazdowej. Warto także prześledzić historię działki oraz sprawdzić, z czym sąsiaduje.

Dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Decydując się na grunt czy nieruchomość, które wystawia na sprzedaż Orange Polska, możemy liczyć na wsparcie na każdym kroku przeprowadzanej transakcji. Specjaliści z Orange pomagają w podejmowaniu trafnych decyzji oraz wyjaśniają wszelkie zawiłości związane z nieruchomościami znajdującymi się w ofercie. Dzięki temu każda transakcja zawarta z Orange jest bezpieczna i ma szansę przynieść inwestorowi oczekiwane korzyści.

Zobacz inne artykuły

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *