nowoczesne wnętrze

Nowoczesne wnętrze kontra przytulność. Jak to pogodzić?

Czy nowoczesne wnętrze może być przytulne?

Wielu z nas marzy o nowoczesnym, surowym wnętrzu inspirowanym nowojorskimi loftami, pełnym metalowych dodatków, z betonową posadzką i zimną czernią mebli. Planując aranżację, obawiamy się jednak, że chłód takich rozwiązań odbierze naszemu domowi całą przytulność. Na szczęście istnieją sposoby na to, by połączyć ciepłą atmosferę ze współczesnymi dodatkami. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Dobór materiałów

Nowoczesne wnętrze to takie stworzone na bazie industrialnych aranżacji rodem z nowojorskich studiów artystów. Przestrzeń pozbawiona ścian, bez wyraźnie oddzielonych pomieszczeń, z sypialnią i kuchnią połączoną z salonem – tak prezentuje się współczesne wnętrze. Oprócz samego rozmieszczenia pomieszczeń istotne są również wykorzystane do ich wykończenia materiały. Absolutnym hitem jest betonowa posadzka, która jednak nie jest wyjściem najwygodniejszym i najbardziej przytulnym. Na szczęście na rynku znajdziemy dzisiaj płytki inspirowane betonem, które wizualnie niewiele różnią się oryginału, a są zdecydowanie przyjemniejsze i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Płytki łatwo utrzymać w czystości, są odporne na uszkodzenia i trwałe. Wyglądają doskonale, a do tego gwarantują maksymalną wygodę.

Ogień za szkłem

Żeby nasz industrialny dom był równocześnie rodzinny i ciepły, możemy go uzupełnić o stylowy kominek. Doskonale sprawdzą się też piece typu koza – absolutny hit wnętrzarskich ostatnich lat. Nic dziwnego. Piec taki nie tylko świetnie się prezentuje, dodając wnętrzu szyku i niebanalnego charakteru, ale również zdaje egzamin jako dodatkowy system grzewczy, zapewniając komfort termiczny całej rodzinie. Umieszczając w salonie piec typu koza, uzyskujemy efekt jednocześnie nowoczesny i bardzo przytulny. Nic tak nie ociepla atmosfery – dosłownie i metaforycznie – jak tańczący za szybą ogień.

Piece typu koza znajdziesz na https://kratki.com/sklep/pl/category/15/piece!

Magia dodatków

Nowoczesne, industrialne wnętrze warto również ocieplić miękkimi, puszystymi tkaninami. Narzuty na łóżka, ozdobne poduszki, dywan w monochromatycznych barwach – wszystkie te dodatki sprawią, że nawet stosunkowo ciemne i chłodne pomieszczenie otrzyma zastrzyk przytulnej energii. Pamiętajmy, by uzupełnić dom o osobiste akcesoria. Zdjęcia w prostych ramach, pamiątki z podróży i, oczywiście, rośliny. Jeśli mamy do dyspozycji więcej przestrzeni, ozdabiajmy ją tymi niezwykłymi darami natury. Zielone rośliny rozstawione w różnych miejscach domu dodadzą mu piękna, klasy i przyjemnej, ciepłej atmosfery.

Inne wnętrzarskie artykuły dla Ciebie

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *