taśmy LED

Jaką wybrać taśmę LED do wnętrza np. na schody?

Jakie taśmy LED?

Światło niewątpliwie gra bardzo ważną rolę w kreowaniu wnętrz. Pozwala na stworzenie określonej atmosfery każdej przestrzeni. Coraz częściej przywiązujemy uwagę do odpowiedniego zaprojektowania domowych schodów i oświetlenia, które wpływa znacząco na całościowy wygląd. Nowoczesne rozwiązania oświetlenia LED sprawiają, ze projekty schodów, w domach czy dwupoziomowych mieszkaniach, zyskują zupełnie inny poziom. LEDy stały się na przestrzeni lat dodatkowym elementem oświetlenia do standardowego oświetlenia punktowego, ale też zaczęły stanowić niezależne, i co ważne bardzo wydajne, źródło światła.

 

Czy warto zainstalować taśmy LED na schodach?

Taśmy LED na schodach dają niepodważalną korzyść w postaci równomiernego oświetlenia całego stopnia, inaczej niż w przypadku oświetlenia z góry z pomocą lampy lub plafonu, czy kinkietów. Równomierne światło na całej długości, choć niepozornie, sprawia, że schody stają się bezpieczniejsze. Tutaj musimy pochylić się nad jakością wybieranej taśmy, nie może ona mieć tzw. kropek, czyli punktów zacienienia pomiędzy diodami, jedynie wtedy emitowane światło będzie dawało oświetlenie, które też po prostu o wiele ładniej się prezentuje.

 

Takie rozwiązanie daje też bardzo dużą różnorodność możliwości montażu. Najchętniej taśmy LED montowane są przez użytkowników na noskach stopni lub podstopnicach. Jednak zależnie od układu schodów taśmy pozwalają na dowolne łączenie sposobu montowania, na zewnętrznej lub wewnętrznej stronie schodów np. wzdłuż ściany lub pod balustradą, a nawet na poręczy. Taśmy pozwalają na stworzenie konkretnych efektów wizualnych i podkreślenie wybranych przez nas elementów w różnoraki sposób, także z różną mocą i kolorystyką.

 

Barwa taśmy LED

Ważną cechą taśm LED jest duża różnorodność w kolorystyce. Oferty sklepów proponują rozwiązania jednokolorowe oraz wielokolorowe. Najczęściej wybierane są przez użytkowników taśmy jednobarwne, jednak z podłączeniem sterownika ruchu. Automatyzacja oświetlenia w przypadku schodów stanowi bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie.

taśmy LED

Jak dobrać oświetlenie LED do wnętrz i schodów?

Użytkownicy wybierający oświetlenie jednobarwne powinni dobierać odpowiednią tonację światła do charakteru wnętrza. Mówimy tutaj o najbardziej popularnym rozwiązaniu oświetlenia w barwie białej. Zimne białe oświetlenie świetnie sprawdza się w przypadku nowoczesnych minimalistycznych wnęrz, szczególnie przy ciemnych barwach także o chłodnej tonacji i neutralnej czerni, bieli i szarości. Ciepłe białe światło doskonale nadaje się do oświetlenia schodów z drewna, ciepłych brązów, schodów o rustykalnym charakterze. Ciepły ton zawsze sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przytulna.

 

Wielokolorowe taśmy LED RGB do schodów pozwalają na sterowanie kolorystyką z pomocą pilota lub panelu ściennego. Emitowane kolory są bardzo intensywne i także jasno oświetlają konkretną powierzchnię, a dzięki łatwej możliwości zmiany możemy stworzyć w naszym domu dowolny nastrój. Na co dzień wybierając kolorystykę neutralną, a przy specjalnych okazjach barwną pozwalającą stworzyć atmosferę świąteczną, romantyczną, imprezową itd.

taśmy LED

 

Jak wybrać taśmę LED do schodów?

Jak już wspomnieliśmy bardzo ważne jest równomierne oświetlanie powierzchni przez taśmę LED. Skąd będziemy wiedzieli, ze taśma, na którą się decydujemy da ładne równomierne światło? Musi mieć ona jak najwięcej punktów świetlnych na swojej długości, tylko to pozwala na wyeliminowanie zacienień między diodami.

W aranżacji oświetlenia bardzo ułatwiająca realizację jest możliwość docięcia taśmy do dowolnego wymiaru. Większość schodów w prywatnych domach będzie różnić się wymiarami, dlatego tak ważna jest łatwa możliwość dopasowania taśmy LED.

Wspominane już dodatki jak pilot do sterowania lub panel ścienny  pozwalają na indywidualne sterowanie światłem i dopasowanie go do własnego upodobania i nastroju .To mały bajer, ale końcowy efekt zostaje na długo. Co prawda nie jest on koniecznością, jednak przy codziennym użytkowaniu sprawdza się świetnie. Warto też pokusić się o automatyczne włączanie przez czujnik ruchu. Nie tylko pozwoli na ekonomiczne podejście do tematu, ale też nie trzeba się później martwić, czy nie zapomnieliśmy wyłączyć światła – zgasi się samo.

Gdzie kupić taśmy LED?

Wiemy już, jaką taśmę led na schody (https://sklep.neonica.pl/jaka-tasma-led-na-schody) wybrać, natomiast gdzie szukać najlepszych rozwiązań ? Z całą pewnością możemy kupić taśmy LED w Internecie np. tu https://sklep.neonica.pl. Należy zwrócić uwagę, na stworzone produkty w oparciu na najwyższej jakości komponenty renomowanych firm. Efekt wizualny oświetlenia taśmami LED powinien być najwyższej klasy i pozostawać na długie lata. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, napisz a nasz zespół z pewnością pomoże podjąć najlepszą oświetleniową decyzję.

Zobacz inne artykuły

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *