korony diamentowe

Korony diamentowe z oferty Profi Partner: jakość potwierdzona w praktyce

Korony diamentowe

Korony diamentowe to specjalistyczne narzędzia dla profesjonalistów, które umożliwiają wycinanie otworów w materiałach o zróżnicowanej twardości. Składają się ze stalowej rury i oraz segmentów, w których proszek diamentowy zatopiony jest w spoiwie z mieszanek metalicznych. Segmenty korony diamentowej łączone są z korpusem za pomocą techniki lutowania lub spawania laserowego.

Hurtownia Profi Partner oferuje korony diamentowe dwóch wiodących producentów – ProfiCUT i Bycon. Poniżej znajduje się ich krótka charakterystyka.

Diamentowe korony wiertnicze marki ProfiCUT

Korony diamentowe ProfiCUT to produkty wyposażone w segmenty spawane za pomocą lasera, które przeznaczone są do wiercenia otworów w betonie i betonie zbrojonym. Mogą być również wykorzystywane w obróbce innych materiałów, jednak należy się wtedy liczyć się z szybszym zużyciem segmentów. Oferujemy korony diamentowe ProfiCut o długości 450 mm i średnicach od 52 mm do 350 mm.

Korony diamentowe marki Bycon

Drugą marką oferowanych przez Profi Partner koron diamentowych do betonu i betonu zbrojonego jest firma BYCON. Jej produkty znane są z najwyższej jakości, dużej wydajności i zaawansowanej technologii produkcji segmentów. Ich mocowanie wykonane jest techniką laserową, a specjalny kształt zwiększa wydajność wiercenia. Ich dodatkowym atutem jest możliwość wielokrotnej regeneracji – dzięki wysokiej jakości stali, z której wykonane są rury, po zużyciu segmentów można je uzupełnić dolutowując nowe segmenty w wybranej specyfikacji. Oferta koron diamentowych Bycon obejmuje produkty o średnicy od 52 mm do 600 mm.

Parametry potwierdzone w praktyce

Bycon jako profesjonalny producent przeprowadza liczne testy jakościowo – wydajnościowe swojego osprzętu. Potwierdzają one najwyższą klasę oferowanych produktów. Poniżej przedstawiamy wyniki wybranego testu:

  • Testowany produkt: diamentowa korona wiertnicza Bycon, średnica 102 mm, długość 450 mm
  • Materiał: beton klasy C50 uzbrojony w cztery pręty o średnicy 25 mm, ułożone w jednej linii
  • Zadanie: wiercenie otworów w betonie zbrojonym aż do momentu całkowitego zużycia segmentów

WYNIK TESTU

  • Ilość wykonanych otworów: 44
  • Metry bieżące przeciętego betonu: 19,8 mb
  • Średni czas wykonania jednego otworu: 8 min.

Korony diamentowe to osprzęt, który jest coraz częściej wykorzystywany na placach budowy o różnej skali prowadzonych prac. Ponieważ kluczowy jest ich umiejętny dobór, zapraszamy do skorzystania z wiedzy i doświadczenia doradców Profi Partner. Nasi eksperci techniczni pomogą w wyborze koron diamentowych, które będą najlepiej dostosowane do specyfiki obrabianego materiału. Nasz magazyn jest przygotowany na realizację każdego zamówienia, a zamawiający otrzyma produkt już następnego dnia po złożeniu zamówienia. Oferowane przez Profi Partner produkty ProfiCUT i Bycon można obejrzeć w naszym sklepie w Warszawie przy ul. Posag 7 Panien 6 (Ursus). Chcesz zorganizować prezentację oraz pokaz w Twoim punkcie sprzedaży? Nie ma problemu – prosimy o kontakt z działem handlowym.

Zobacz podobne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *