meble do ogródka lub balkon

Designerskie meble na balkon lub ogródek – inspiracje na czas kwarantanny!

Meble do balkonu i ogródka – inspiracje

Tarasy, balkony i ogródki przydomowe to właściwie jedyne teraz miejsca, gdzie możemy cieszyć się słoneczną pogodą. Żeby tak się stało, trzeba najpierw urządzić wygodny i efektownie wyglądający kącik do relaksu na świeżym powietrzu. Przedstawiamy kilka inspirujących propozycji.

meble do ogródka lub balkon

meble: Woood Bliss

Jakie meble na balkon?

Bohaterami ogrodowej czy balkonowej aranżacji są siedziska. Musi ich być co najmniej tyle, ilu jest domowników. Jakie wybrać?

Ta  decyzja powinna zależeć tylko od miejsca na nie przeznaczonego. Jeśli przestrzeń do zagospodarowania jest mała, radzimy zdecydować się na krzesła albo nieduże fotele. Takie zgrabne i lekkie, ale zapewniające wygodę siedziska oferują marki Dutchbone, Woood czy Orange Line. Na niedużym tarasie czy działce znakomicie sprawdzą się również ławki, na których mogą usiąść dwie osoby. Świetne projekty ma między innymi firma Woood!

Komfortowego relaksu same siedziska jednak nie zagwarantują. Do tego są jeszcze potrzebne stoliki, na których można postawić filiżankę kawy i szklankę wody oraz położyć telefon czy książkę, by zawsze były pod ręką. Najlepiej łatwe do przestawiania. Fajne są meble, które mają małe wymiary i rączkę na blacie, dzięki czemu bez wysiłku przeniesiemy się z nimi i z tym, co na nich leży, w inne miejsce, podążając za przesuwającymi się promieniami popołudniowego słońca.

meble do ogródka lub balkon

Orange Line

 

meble do ogródka lub balkon

Friday Zuiver

 

meble do ogródka lub balkon

Woood

Materiał na meble balkonowe i ogrodowe

Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę nie tylko na formę i funkcjonalność mebli, ale także na ich walory użytkowe, szczególnie na to, z czego zostały zrobione. Na zewnątrz dobrze sprawdzą się wysokiej jakości tworzywa sztuczne, którym nie zaszkodzi ani promieniowanie UV, ani deszcz. Odporne na czynniki atmosferyczne są również niektóre gatunki drewna, między innymi akacja. Właśnie z takich materiałów powstały prezentowane tu krzesła, fotele i stoliki. Przetrwają lata w pięknym stanie!

meble do ogródka lub balkon

Woood Bliss

 

meble do ogródka lub balkon

Jane Woood

Gdy już kącik do relaksu zostanie urządzony, piękna pogoda z pewnością skłoni domowników do zjedzenia posiłku na świeżym powietrzu, co będzie namiastką życia towarzyskiego, którego brak tak bardzo nam doskwiera. Wtedy trzeba pomyśleć o nakryciu stołu. Do tego celu można oczywiście wykorzystać codzienną, ceramiczną zastawę, ale odpowiedniejsze będą talerze, miski, miseczki i kubki, przeznaczone do użytku na zewnątrz. Naczynia zrobione z bambusa, nie ważą wiele, nie tłuką się ani nie wyszczerbiają i można je myć w zmywarce. Co więcej, widniejące na nich piękne, kolorowe ornamenty są tak radosne i pełne życia, że z pewnością zarażą optymizmem biesiadników. A kiedy już będzie można wyjeżdżać do lasu, nad jezioro czy na łąkę, zabierzemy je ze sobą i urządzimy piknik. Swobodny, ale niepozbawiony elegancji.

Inne designerskie artykuły

meble do ogródka lub balkon

Lois Woood

Zdjęcia i materiały prasowe: Dutchhouse

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *