umywalka wpuszczana w blat

Jaką szafkę pod umywalkę wybrać?

Szafka pod umywalkę

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym każdy element wyposażenia jest istotny. Nie ma tam miejsca na produkty niefunkcjonalne. Na komfort użytkowania pomieszczenia wpływ ma, nie tylko ogólny charakter, wielkość kabiny, pojemność wanny czy kolor płytek, ale także i rodzaj mebli łazienkowych. Oczywiście nie w każdym wnętrzu zmieszczą się słupki, szafki wiszące. Jednak szafka pod umywalkę znajduje się w nawet w najmniejszych toaletach. To właśnie ona pozwala uporządkować wnętrze i zapanować nad łazienkowych chaosem. Jeśli zastanawiasz się, czym charakteryzują się dobre meble do łazienki i na jakie warto postawić — koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Szafka podumywalkowa wiszące lub stojące

Na rynku znajduje się wiele rodzajów szafek podumywalkowych. Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko kolorystyka, wielkością, materiałem, z jakiego zostały wykonane, designem, ale przede wszystkim sposobem montażu. Meble te ogólnie można więc podzielić na szafki stojące i wiszące. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj ma swoich zwolenników i przeciwników.

Szafki stojące lokuje się w wybranym miejscu, można je też łatwo przestawiać. Zazwyczaj jednak wysokość ich jest już z góry określona i nie ma możliwości regulowania jej. Inaczej jest w przypadku szafek podwieszanych. Sam montaż ich jest bardziej skomplikowany, jednak można je zawiesić na optymalnej dla domowników wysokości, która pozwoli komfortowo korzystać ze strefy umywalki.

szafka pod umywalkę

Umywalki nablatowe lub wpuszczane w blat

Jeszcze kilka lat temu nie było zbyt dużego wyboru umywalek. Dzisiaj chcąc kupić tę wymarzoną, można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Producenci prześcigają się w coraz to bardziej wymyślnych modelach. Te, które współcześnie cieszą się sporym zainteresowaniem, to umywalki nablatowe. Montowane na blacie, pozostawiają duże pole aranżacyjne. Modele te zazwyczaj przypominają misy. Jednak nie jest to reguła. Często umywalki te wykonane zostały z białej ceramiki. Na rynku jednak bez problemu znaleźć można szklane, stalowe czy nawet drewniane.

Innym rodzajem umywalek, które wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, są te wpuszczane w blat. Zwolennicy ich podkreślają, że to właśnie one są bezproblemowe podczas utrzymania czystości. Projektanci wnętrz zwracają uwagę natomiast na to, że umywalki te pozwalają na zachowanie otwartej przestrzeni w łazience. Masyw umywalki oraz wszystkie elementy montażowe zostały ukryte w szafce. Zaletą ich jest duża różnorodność, rozmiarów, kolorów i kształtów.

Modne szafki pod umywalkę w stylu retro

Inspiracje stylem dawnych epok są widoczne w aranżacjach wielu mieszkań. Tak zaprojektowane wnętrze z całą pewnością posiada swój wyjątkowy charakter, jest ponadczasowe i wyrafinowane. W ten sposób można urządzić nie tylko salon czy sypialnię, ale także i łazienkę. Wystarczy kilka charakterystycznych detali, by klimat we wnętrzu się zmienił. Jednym ze sposobów jest postawienie na wybór szafki pod umywalkę retro.

Tego typu meble znajdują się w ofercie wielu producentów. Charakteryzują się ciekawymi detalami, ozdobnymi nóżkami czy żłobieniami. Decydując się na tego typu szafki podumywalkowe (idź do sklepu https://www.lazienkiabc.pl/Szafki-pod-umywalke-c234), warto, jest dobrać do nich dodatki w tym samym stylu.

Inne artykuły, które mogą Ci się spodobać

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *