lamele na ścianę

Jak zamontować lamele dekoracyjne na ścianie? Praktyczne porady

Montowanie lameli dekoracyjnych

Lamele to doskonały dodatek, który pozwoli na urozmaicenie wyglądu ścian w wielu przestrzeniach. W zależności od modelu pozwolą na uzyskanie zupełnie innego efektu i wykończenia całości. Lamele dodają pewnej ekstrawagancji wnętrzu, sam fakt jak montować lamele na ścianie nie jest wcale tak skomplikowany jak może się wydawać.

Lamele dekoracyjne na ścianę

Lamele dekoracyjne na ścianę to nic innego jak niezwykle estetyczne elementy, którymi można urozmaicić wygląd wnętrza. Można stosować je jako warianty pojedyncze, bądź ozdobić nimi całą ścianę. To jedynie od koncepcji i indywidualnych gustów właścicieli danych przestrzeni zależy jak będzie wyglądał efekt końcowy.

Lamele doskonale prezentować się będą zarówno w salonie czy sypialni, ale także w przestrzeniach takich jak biuro czy studio np. jogi. Różnorodne warianty sprawiają, że jest to doskonały dodatek, który staje się niezwykle wyróżniającym elementem wnętrza. Doskonale będzie się prezentował zarówno jako pojedynczy model z kanapą, jak i w formie całej ściany nadający niezwykle ekstrawagancki wystrój przestrzeni.

Lamele jak montować?

Wiele osób zastanawia się jak zamontować lamele, jednak jest to bardzo proste działanie. Dzięki temu nie trzeba inwestować w zespół montażowy, sam proces jest niezwykle intuicyjny. Wystarczy jedynie precyzyjnie postępować, a całe wykończenie będzie się prezentowało idealnie.
Jak montować lamele, aby trzymały się one na swoim miejscu?
Wystarczy użyć specjalistycznego kleju dedykowanego do właśnie tego rodzaju działań. Montować je można zarówno na ścianach jak i suficie. Ważne jest jednak, aby przestrzeń przed pokryciem lamelami była przede wszystkim: równa, sucha i czysta. Niezbędne będzie pozbycie się wszelkiego rodzaju plan, zarówno tych tłustych jak i po prostu zanieczyszczeń wywołanych kurzem. Przy oczyszczaniu należy pamiętać, że przestrzeń powinna być sucha, dlatego należy dokonać tego kilka dni przed planowanym montażem lameli. Kolejną możliwością jest zagruntowanie przestrzeni, na której będą kładzione lamele.

Na ścianie

Podczas montażu lameli na ścianę, istotne jest, aby wkleić listwę montażową w przestrzeń wycięcia lamela. Następnym krokiem będzie nałożenie kleju na powierzchni lamela i dociśnięcie go do ściany. Na tym etapie można zastosować listwę wykończeniową bądź klocki dystansujące, albo układać tyle elementów, żeby cały efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący.

Na płycie

Aby zamontować lamele na płycie, wystarczy je zamontować do tej płaskiej, przenośnej powierzchni, by następnie całą konstrukcję przytwierdzić do ściany.

Na listwie

Pierwszym krokiem tego sposobu będzie przytwierdzenie listwy do ściany, aby następnie montować na ich płaszczyźnie lamele za pośrednictwem dedykowanego kleju.
Jakie atuty mają lamele?
Lamele posiadają dużą liczbę atutów, a także wiele różnorodnych funkcji, które mogą spełniać. Oprócz aspektu ozdobnego doskonale sprawdzają się także do podziału pomieszczeń, a także charakteryzują się aspektem wygłuszającym. Często się je wykorzystuje również do konstrukcji sufitów bądź stropów.
Jak montować lamele do ściany, aby wyglądały estetycznie?
Na rynku dostępny jest cały szereg różnorodnych lameli, które mogą wnieść wyjątkowy charakter do każdego rodzaju wnętrza. Niezwykle ponadczasowymi i klasycznymi lamelami są warianty w kolorze ciemnego dębu. Z powodzeniem znaleźć je można za sprawą poniższego linku i to w korzystnej cenie: https://otownetrze.pl/pl/p/Lamele-dekoracyjne-Lamelio-Asti-Dab-Craft/62189.

Taka forma lamela może wprowadzić do wnętrza swego rodzaju naturalny aspekt. Sprawdzą się zarówno do nowoczesnych przestrzeni, jak i do pomieszczeń w stylu boho czy loft. Niezwykle wyróżniającym ich aspektem jest kwestia uniwersalności, dzięki czemu każdy jest w stanie zagospodarować je w najodpowiedniejszy dla siebie sposób. Ich montaż jest bardzo łatwy, co sprawia, że oszczędności mogą pojawić się także na tym etapie, bez utraty nienagannej prezencji końcowej. Stanowi to doskonałe rozwiązanie do przestrzeni różnego typu.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *