lamele w sypialni

Czym są lamele i gdzie możesz je wykorzystać?

Lamele – co to i do czego wykorzystać?

Chcesz zrealizować bardzo ciekawy pomysł na ścianę? Modnym elementem dekoracyjnym, na który możesz się zdecydować są lamele ścienne. Ten motyw dekoracyjny występuje w wielu polskich domach oraz mieszkaniach. Można zastosować go w niemal każdym pomieszczeniu, a efekt wizualny jest naprawdę bardzo ciekawy.

Czym są lamele ścienne?

Lamele na ścianę to elementy dekoracyjne, które możesz zastosować zarówno na ścianach, jak i sufitach. Składają się z dwóch części: listwy montażowej oraz profilu U pokrytego folią ozdobną. Lamele pozwalają na uzyskanie przestrzennego efektu dekoracyjnego. Inwestując w lamele 3D masz pewność, że Twoje wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju. Co ważne, montując lamele pionowe, nie ma konieczności wiercenia w ścianie. Właśnie z tego powodu lamele dekoracyjne są bardzo chętnie wprowadzane do mieszkań oraz domów. Stanowią prosty i niedrogi sposób na odmianę wnętrza, bez większej ingerencji i denerwującego remontu. Odwiedzając stronę https://lameo.pl/, możesz znaleźć wiele ciekawych propozycji o szerokim zastosowaniu, dzięki którym odmienisz pomieszczenie i wprowadzisz do niego atrakcyjne produkty dekoracyjne. We wnętrzu czasem niewiele trzeba zmienić, aby uzyskać ciekawy efekt. Właśnie dlatego lamele pionowe są tak często wykorzystywane.

Z jakich materiałów wykonuje się lamele pionowe?

Największą popularnością cieszą się lamele drewniane. Najczęściej Klienci decydują się na lamele pionowe wykonane z sosny, jesiona lub dębu. Wymienione gatunki drewna odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Zapewnią fantastyczną ozdobę wnętrza na wiele lat.

Na samym początku, gdy lamele pionowe trafiły do sprzedaży, były dostępne w wersji aluminiowej. Obecnie mało kto chce je kupować, ponieważ odznaczają się znacznie mniejszą trwałością niż lamele drewniane pionowe. Poza tym, względy estetyczne także pozostawiają wiele do życzenia. Lepiej jest ozdobić ścianę drewnem niż PVC.

Lamele do salonu aranżacje

Lamele o szerokim zastosowaniu. Gdzie je wykorzystasz?

Lamelami możesz ozdobić wiele pomieszczeń w swoim domu. Są to materiały ekologiczne, atrakcyjnie wyglądające, nowoczesne, a ich montaż nie stanowi większego problemu. Stanowią bardzo ciekawy element wykończenia ściany, na który każdy zwróci uwagę. Lamele mogą mieć dowolny kolor. Listwy można pomalować na kolor naturalny lub możesz pozostawić je w wariancie, w którym są już sprzedawane np. przypominające dąb naturalny. Ścianę możesz stworzyć w dwóch kolorach lameli, aby uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny. Lamele bardzo dobrze odnajdą się w salonie, sypialni, kuchni, a także w przedpokoju.

Co sprawia, że każdy chce mieć lamele na ścianie i suficie?

Lamele są bardzo łatwe w montażu, a przy tym dają możliwość uzyskania bardzo ciekawego efektu wizualnego. Jeżeli tylko w Twoim mieszkaniu są gładkie, proste ściany, nie ma żadnych problemów, aby umieścić na nich lamele. Z łatwością tym produktem możesz wykończyć powierzchnię na suficie oraz ścianie. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby we wnętrzach się one znalazły. Dostępne są w bogatych wersjach kolorystycznych, w wielu wymiarach dostosowanych do potrzeba, dlatego możesz znaleźć warianty, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Lamele ścienne

Lamele drewniane pionowe to inwestycja na lata

Nie mając lameli w swoim wnętrzu wiele tracisz. Ścianę możesz oczywiście ozdobić innymi materiałami, ale jeżeli chcesz uzyskać efekt wow także na suficie, jest to wybór, który spełni Twoje oczekiwania. Co ważne, lameli możesz kupić dużo do wielu pomieszczeń w swoim domu i wykorzystać je w niebanalny sposób, jako ciekawą dekorację ściany. Produkty dekoracyjne o tak szerokim zastosowaniu na pewno powinny znaleźć się w Twoim domu.

Zobacz inne artykuły

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *