rusztowanie

Różne konstrukcje rusztowań budowlanych

Rodzaje rusztowań budowlanych

Odpowiednio dobrane do rodzaju prac i parametrów budynku rusztowania to gwarancja bezpiecznego i solidnego wykonania prac remontowych i budowlanych. Polska należy do niewielu krajów, gdzie rusztowanie budowlane nie musi posiadać certyfikatu, jednak większość firm oferująca rusztowania dla budownictwa posiada certyfikaty bezpieczeństwa.

Wybór rodzaju rusztowania zależy przede wszystkim od wysokości budynku, przeprowadzanych prac, a także wymaganego maksymalnego obciążenia. Najbardziej popularne są rusztowania elewacyjne, montowane do elementów konstrukcyjnych budynku. Kolejne rodzaje to rusztowanie budowlane samonośne, które nie wymagają stosowania podpór oraz rusztowania przejezdne, posiadająca w swojej konstrukcji koła, które umożliwiają przemieszczanie całego rusztowania bez demontażu.

Gdzie można wynająć rusztowania budowlane?

Firma ostap.pl zajmuje się sprzedażą, a także wypożyczaniem rusztowań budowlanych. Oferuje również transport i montaż rusztowań. Wszystkie oferowane przez ostap.pl rusztowania posiadają certyfikat bezpieczeństwa B, a montażu dokonują doświadczeni pracownicy z odpowiednimi kwalifikacjami. Firma powstała w 1973 roku, a od 1996 roku jest przedstawicielem jednego z największych producentów tego typu konstrukcji – Altrad Mostostal Siedlce. Oprócz samych rusztowań budowlanych wynajmują również maszyny budowlane, barakowozy, urządzenia do usuwania gruzu, kontenery, ogrodzenia do placów budowy, szalunki, świadczy usługi w zakresie prac wysokościowych oraz zajmuje się nietypowymi konstrukcjami. Firma jest członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań.

Jak wybierać rusztowania budowlane?

W pierwszej kolejności należy skontaktować się z przedstawicielem firmy ostap.pl . Najlepiej umówić się na wizję lokalną w czasie której przedstawiciele zapozna się z obiektem lub jego projektem i wspólnie z osobą odpowiedzialną za całokształt prac dokona wyboru rusztowania. Większość rusztowań dostępna jest od ręki. Możliwe jest również wykonanie rusztowania na zamówienia, którego konstrukcja zostanie indywidualnie dopasowana na podstawie dokumentacji projektowej. Rusztowania budowlane wynajmowane są razem z pełnym zabezpieczeniem – pomostami, krawężnikami, poręczami i osłonami siatkowymi. Drabiny ułatwiają poruszanie się po rusztowaniach. Dodatkowo można zamówić siatki, które zarazem są nośnikiem reklamy, co pozwala zredukować koszty remontu. Na stronie ostap.pl znajdują się przykłady zastosowania rusztowań budowlanych oraz wzory dokumentów do wypełnienia w przypadku wynajmu. Większość rusztowań dostępna jest również w sprzedaży.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *