uszczelnianie okien

Uszczelnianie okien. Co zrobić kiedy wieje nam z okien?

Uszczelnianie okien

Któż z nas nie jest miłośnikiem domowego ciepła? To ciepło możemy rozumieć w dwojaki sposób. Pierwsze jego wyjaśnienie wiąże się z najbliższymi osobami, z którymi współdzielimy powierzchnię mieszkalną. Dzięki nim czujemy to ciepło przede wszystkim w sercu. Drugi aspekt ciepła leży po stronie samego budynku, a w szczególności okien. Powinny być szczelne, ponieważ wtedy ciepło z nami zostaje – podobnie jak pieniądze, które w przeciwnym razie przeznaczone zostałyby na bezskuteczne z perspektywy strat ciepła dogrzewanie pomieszczeń. Jak zadbać o szczelność okien w domu? Zostań z nami, a już za chwilę dowiesz się, co zrobić, by poradzić sobie jak najlepiej z tym zadaniem.

Stare czy nowe okna – o każde należy odpowiednio zadbać

Szczelne okna są niezwykle istotnym elementem każdego domu, także – a może przede wszystkim – tego, który lata świetności ma już za sobą. Zmieniają się czasy, zmianom ulegają także temperatury panujące na zewnątrz budynku. Jak pamiętamy doskonale z lekcji fizyki, wpływa to na pozornie nieznaczne kurczenie się i zwiększanie materiału, z którego sporządzone zostały okna. Nie jesteśmy w stanie zapanować nad warunkami atmosferycznymi, dlatego też nie mamy wpływu na zachodzenie tego procesu. Mimo to możemy zapobiegać jego konsekwencjom poprzez regulację okuć i zabezpieczanie ich odpowiednimi substancjami mającymi za zadanie chronić okna.

Tę dbałość powinni praktykować nie tylko właściciele starych okien, ale również tych, które zostały dopiero co zamontowane. Podobnie, jak dbamy o nasze dzieci od samego początku ich życia na tym świecie, powinniśmy pamiętać o prawidłowej eksploatacji okien świeżo po ich wstawieniu do budynku. Dzięki temu wszystkie rozwiązania zastosowane w budowie okuć i ram okiennych będą sprawowały się nienagannie przez wiele kolejnych lat.

Szczelność na wyciągnięcie ręki

O ile powierzenie dbałości o szczelność okien wyspecjalizowanej firmie wydaje się znakomitym rozwiązaniem, o tyle sami przy odrobinie dobrej woli zrobimy równie dużo. Poza regularnym dokręcaniem śrub, które mogą poluzować się w miarę użytkowania, możemy zlokalizować źródła nieszczelności i na przykład załatać je i zaizolować silikonem lub pianą montażową w zależności od miejsca występowania i rodzaju szczeliny.

Przy izolowaniu okien nie możemy ponadto zapominać o zapewnieniu prawidłowej wentylacji, której osiągnięcie jest możliwe wyłącznie przy odpowiednio szczelnych oknach. Aby dowiedzieć się więcej o uszczelnianiu okien, wejdź na https://ocieplamyzycie.pl/remont/uszczelnianie-okien-co-zrobic-kiedy-wieje-z-okien/ i przekonaj się, jak prosto, bezpiecznie i skutecznie przeprowadzisz takie zabiegi.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *