urządzanie sypialni

Sztuka spokojnego snu – jak urządzić sypialnię?

Jaka sypialnia, gdzie się dobrze śpi?

Dobry sen jest niezwykle ważny dla każdego człowieka. Według opinii specjalistów powinniśmy przesypiać co najmniej siedem, osiem godzin dziennie. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe. Praca, nadgodziny, korki – wszystko to sprawia, że na regenerujący i zdrowy sen jest bardzo mało czasu. Warto więc zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby miejsce odpoczynku było jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb i dawało nam maksimum komfortu. Na co więc należy zwracać uwagę podczas urządzania sypialni?

Łóżka metalowe i drewniane – idealne do sypialni

Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Jest to centrum całego pomieszczenia. Dlatego oferowany przez nie komfort jest sprawą najwyższej wagi. Solidna rama obita przyjemnym, welurowym materiałem (jak na przykład w łóżku Glamour Monako) jest przyjemna w dotyku i dobrze przystosowana do gabarytów dorosłych. Osoby chcące nadać wnętrzu bardziej nowoczesnego charakteru mogą zainteresować się łóżkiem Bolzano obitym ekologiczną skórą z podświetleniem od spodu. Barwę emitowaną przez diody można zmieniać przy pomocy wygodnego pilota. Możemy więc ją modyfikować w zależności od elementów wystroju wnętrza, jak i w odniesieniu do naszego aktualnego nastroju. Osoby ceniące elegancką surowość, na pewno zainteresują się łóżkami metalowymi, które są nie tylko wytrzymałe i praktyczne, ale także estetyczne.

Jeśli mamy już wymarzone łóżko, należy skoncentrować swe wysiłki na poszukiwaniu idealnego materaca. Nie wszystkie łóżka są z nim w zestawie. Trzeba pamiętać, że spędza się na nim co najmniej kilka godzin dziennie. Musi być on więc zarówno wygodny, jak i wytrzymały. Co do materiału zewnętrznego, najlepiej, aby materac był miękki i delikatny, a także, aby dobrze rozprowadzał wilgoć – w końcu śpiąc również się pocimy. Dobrze, jeśli jest hipoalergiczny oraz zapobiega rozwojowi roztoczy. Istotne jest również wnętrze. Pianka Memory pozwala dopasować materac do ciała użytkownika i zwiększyć komfort snu. Materiał, z którego jest wykonana, może obejmować zarówno tradycyjny poliuretan, jak i bawełnę czy włókna wykonane z kokosów.

Sypialnia – relaks bez niebieskiego światła!

Samo łóżko to jednak nie wszystko. Sypialnia to także inne elementy wyposażenia, które dopełniają obraz. Jak dobrać dodatki do sypialni? Może najlepiej zacząć od tego, czego w niej nie umieszczać. Częstym elementem w naszych pokojach jest telewizor. Coraz rzadziej służy on nam do oglądania kanałów telewizyjnych, a coraz częściej do grania i przeglądania serwisów streamingowych. Emitowane przez niego światło może jednak zaburzać rytm snu i czuwania. To samo tyczy się ekranów komputerowych i telefonicznych. Te urządzenia warto więc umieścić w innym pomieszczeniu.

Fotele do sypialni w służbie relaksu

Jeśli chodzi o ogólny wystrój wnętrza, w sypialni sprawdzą się stonowane barwy, które mają wspomagać dobry sen. Z tego też powodu, najlepiej zainwestować w żaluzje lub rolety, które pomogą odizolować pomieszczenie od światła oraz dźwięków z zewnątrz. Sypialnia ma być oazą spokoju – powinno być więc w niej miejsce również na relaks inny niż sen. Prócz oświetlenia głównego przydatne mogą być także różnego rodzaju lampki i lampy, które pozwolą na punktowe nakierowanie światła i idealnie sprawdzą się do czytania zarówno przy łóżku, jak i na fotelu. W przypadku tego ostatniego świetnym wyborem jest na przykład fotel uszak bujany, który łączy wygodę klasycznego siedziska z uwielbianym przez każde dziecko (w dowolnym wieku) motywem biegunów.

Dywany do sypialni

Aby ocieplić wnętrze, zarówno dosłownie, jak i wizualnie, przydatne mogą być dywany. Ich faktura pozwala na beztroskie przemieszczanie się na bosaka także w mroźne zimowe noce. Sypialnia to w końcu pomieszczenie, w którym powinniśmy czuć się możliwie jak najswobodniej. Prócz komfortu cieplnego, dywan pozwala również na uzyskanie efektu wygłuszenia pomieszczenia – odizolowania go od dźwięku kroków i częściowo (jeśli mieszkamy w kamienicy lub bloku) od dźwięków z mieszkań pod nami.

Urządzone z gustem pomieszczenie sypialne to nie tylko zdrowy i komfortowy sen, ale także pociecha dla oka. Jest to najbardziej osobisty pokój w całym mieszkaniu. Warto więc urządzić je tak, aby jak najlepiej odpowiadało naszemu gustowi zarówno pod względem układu, jak i estetyki. Istotne jest także, aby wykorzystane meble i materiały charakteryzowały się gustownym wykonaniem oraz trwałością. Takie właśnie są wyroby oferowane w naszym sklepie internetowym EMWO Meble. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która obejmuje zarówno klasyczne łóżka drewniane, metalowe, jak i same materace.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *