narzędzia do ogrodu

Narzędzia mechaniczne, które odmienią Twój ogród

Narzędzia do ogrodu

Uprawianie przydomowego ogródka może mieć różne wymiary, ale niezależnie od tego, czy chcesz mieć zachwycający trawnik czy może mały warzywniak, ogrodowe narzędzia mechaniczne na pewno ułatwią Ci pracę i podniosą jej efektywność. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w Twoim ogrodzie, żeby jego uprawa była łatwa, przyjemna i efektywna.

Kosiarka – absolutna podstawa w każdym ogrodzie

Bez kosiarki trudno wyobrazić sobie pielęgnację trawnika, dlatego powinna znaleźć się ona na wyposażeniu każdego domu z ogrodem. W zależności od tego, jak duży masz trawnik, lepiej sprawdzą się inne rodzaje kosiarek.

  • Trawniki o dużej powierzchni – lepszą inwestycją okażą się kosiarki spalinowe, ponieważ gwarantują większą wydajność. Ważną zaletą jest tu brak ograniczeń związanych z kablem zasilającym. Ponadto kosiarki spalinowe mają zwykle większą szerokość roboczą, a wybrane modele posiadają także własny napęd, dzięki czemu wkładasz w pracę mniej siły, a także łatwiej jest Ci kosić trawniki o nierównej powierzchni.
  • Trawniki o małej powierzchni – tutaj możesz śmiało postawić na kosiarki elektryczne. Ich wydajność w zupełności wystarczy do koszenia trawy na trawnikach o nieco mniejszej powierzchni. W małych ogrodach przeszkodą nie będzie też ograniczona długość kabla zasilającego.

 

Kosy i podkaszarki – zadbaj o urodę trawnika

Kosiarki nie zawsze będą w stanie dotrzeć we wszystkie zakamarki ogrodu, dlatego wokół drzew, krzewów czy żywopłotów, a także w pobliżu krawężników czy ogrodzeń łatwiej jest przycinać źdźbła trawy za pomocą kos i podkaszarek. Narzędzia te dostępne są w różnych wariantach mocy, funkcji i zasilania – w zależności od swoich potrzeb możesz zdecydować się na urządzenia spalinowe, elektryczne lub akumulatorowe.

 

Nożyce do trawy i żywopłotu – zadbaj o wygląd i jakość roślin

Przycinanie żywopłotów i krzewów ma na celu nie tylko dbanie o ich estetyczny i atrakcyjny wygląd, ale też zapewnienie i dobrych warunków do wzrastania. Dlatego w Twoim ogrodzie nie powinno zabraknąć tego typu narzędzi. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na narzędzia marki Atika.

Urządzenia do przygotowania gleby – ciesz się obfitymi plonami

O tych narzędziach nie możesz zapomnieć zarówno w razie chęci imponowania idealnym trawnikiem, jak też w sytuacji, kiedy chcesz cieszyć zdrowymi warzywami, które następnie trafią do Twojej kuchni. Wśród narzędzi do przygotowanie gleby nie powinno zabraknąć:

  • glebogryzarki – pomagają wyrównać i spulchniać glebę, a także rozdrabniać większe bryły na drobne fragmenty gleby;
  • wertykulatora – to urządzenie nacina pionowo górną warstwę gleby, pomagając w jej napowietrzaniu;
  • aeratora – jego zadaniem również jest lepsze napowietrzenie gleby, jednak w przeciwieństwie do wertykulatora nie nacina, a nakłuwa glebę, dobrze sprawdza się w przypadku trawników.

 

Łuparka do drewna

Jeśli w domu posiadasz opalany drewnem kominek, możesz ułatwić sobie przygotowanie opału i zastąpić rąbanie drewna siekierą znacznie lżejszą pracą. Łuparka do drewna mechaniczna pozwoli Ci znacznie lżej rozłupywać większe kawałki drewna na mniejsze za pomocą mechanizmu obsługiwanego stopą.  Łuparki elektryczne i hydrauliczne jeszcze bardziej usprawniają tę pracę i podnoszą jej efektywność.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *