ceny styropianu

Ceny styropianu znacząco wzrosły. Gdzie kupić tanie materiały ociepleniowe?

Cena styropianu i styroduru w górę!

Planujący lub budujący dom z trwogą patrzą na szybujące w górę ceny materiałów ociepleniowych. Podwyżki nie ominęły także styropianu czy styroduru – dzisiaj za metr kwadratowy trzeba zapłacić o kilkanaście procent więcej niż jeszcze kilka miesięcy temu. To oznacza znaczny wzrost wydatków dla osób ocieplających poddasze czy elewację. Jak zaoszczędzić? Warto rozważyć zakupy w hurtowni online.

Dzisiaj w sieci można zamówić już niemal wszystko, nie wyłączając materiałów budowlanych i wykończeniowych. Pamiętaj o tym, podczas poszukiwania styropianu czy styroduru i porównywania cen. Okazuje się bowiem, że te w sklepach stacjonarnych często są znacznie wyższe niż online.

Dlaczego styropian i inne materiały ociepleniowe drożeją?

W internetowych sklepach budowlanych znajdziesz różne materiały ociepleniowe. Nadal najpopularniejsze są wełny mineralne (szklana i skalna), styropian i styrodur XPS. Z czego wynikają? Jak tłumaczą eksperci rynkowi oraz sprzedawcy ze składów to efekt podwyżek cen surowców, głównie styrenu, który jest bazą całego produktu. Przyczyniło się do tego zamknięcie fabryk w Teksasie oraz Holandii uchodzących za jedne z najprężniej działających na świecie, a także zainteresowanie styropianem okazywane przez Chiny. Państwo kupuje ten materiał w każdych ilościach, również z europejskich składów, nie zważając na ceny.

Oferta internetowych sklepów budowlanych

Ceny szaleją, ale są miejsca, w których nadal można kupować taniej. Gdzie? Np. w sklepie internetowym Diamond Expert prowadzącej sprzedaż hurtową oraz detaliczną. Dobra wiadomość jest taka, że tutaj koszt zakupu nie jest druzgocący i, co najważniejsze, nie występują braki magazynowe. To ważna wiadomość dla inwestora, który najbardziej martwi się utrudnionym dostępem do materiałów ociepleniowych, co wpłynęłoby na spowolnienie, a nawet zatrzymanie prac.

Zakup styropianu i styroduru online – czy to się opłaca?

Zakup styropianu i styroduru online – czy to się opłaca?

Zakup styropianu i styroduru online – czy to się opłaca?

Nawet, wziąwszy pod uwagę koszty dostawy materiałów ociepleniowych, i tak opłaca się zamówić je online. Wiele firm udostępnia opcję odbioru własnego, a przy większych zamówieniach nie pobiera dodatkowych opłat za transport.

Ceny styroduru i styropianu, także w sieci są zróżnicowane, ale ten pierwszy produkt (krawędź na zakładkę, krawędź prosta) znajdziesz w przedziale 14,60 zł/m2 do 136,59 zł/m2. Polistyren ekstrudowany XPS dostępny jest w różnych wariantach, a koszt jego zakupu zależy głównie od grubości płyty oraz współczynnika λ.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *