Willa nad morzem - Arq Tailors

Willa nad Morzem – portugalski projekt idealny, który chciałbyś…

Projekt Willi nad Morzem w Portugalii

Projekt nazwany Sea Front Villa zaprojektowany przez ARQ TAILOR’S zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowemu widokowi na morze. Znajduje się on w Quinta da Marinha, znanym kurorcie w regionie Estoril – Cascais, uważanym za portugalską Riwierę ze względu na piękne, rozciągające się na wydmach plaże, starożytne, czarujące pałace i wyrafinowany styl życia.

Jak wygląda prawdziwie luksusowa willa nad morzem?

To dwunastopokojowy dom jednorodzinny położony na działce o powierzchni 3.050 m2 i zabudowanej powierzchni 1.068 m2 miał być wizytówką eleganckiej, współczesnej architektury i wzornictwa.
Aby spełnić te oczekiwania, projekt szanuje niesamowite piękno widoku na morze i otaczającą przyrodę, wykorzystując czyste, dobrze obramowane linie, dużą objętość okienka i szkła, jako cechę szczególną. Do projektu zostały opracowane specjalne wyjątkowo cienkie ramy okienne, o prawie nieistniejącym wyrazie, aby zamiast ścian budynek składał się z ogromnie rozpiętych ram okiennych.

Materiały za miliony

Materiały i wykończenia były pozyskiwane z całego świata i wybierane ze względu na ich jakość, piękno, rzadkość i trwałość. Ciepłe drewno pokrywa podłogę, sufity i szafy, ujednolicając i powiększając pomieszczenia, jednocześnie dodając spokojną, naturalną jakość wnętrzom. Wszystkie sanitariaty wyłożono marmurem pochodzącym z wybranych kamieniołomów (w tym z kamieniołomu Thasssos), z których wszystkie części zostały wcześniej zamówione, a następnie wycięte i wykonane na wymiar, dostosowując każdą łazienkę.

Technologiczne rozwiązania

Willa zawiera prostą technologię poprawiającą życie dla ludzi, którzy nie są technicznie świadomi, ale chcą czerpać korzyści z nowoczesnego życia. Na przykład światło i temperatura są równoważone przez czujniki, które zapewniają stały komfort w budynku. Kontrolowane są poziomy światła wewnątrz i na zewnątrz posesji, a wszystkie żaluzje są automatycznie włączane i wyłączane, aby zapobiec uszkodzeniom dekoracji i mebli przez światło słoneczne. Niektóre okna są otwierane lub zamykane przez system komputerowy, aby utrzymać wentylację i chłód willi przy minimalnym wpływie na środowisko.

Zaprojektowanie rzutu willi

Na parterze znajduje się jadalnia, salon, jedna toaleta, trzy sypialnie, jeden apartament, gabinet, wspaniały wewnętrzny ogród oraz duża i nowoczesna kuchnia z wyspą. Wszystko zorientowane na morze i taras zewnętrzny, aby zapewnić prawdziwe poczucie płynnego życia wewnątrz i na zewnątrz.
Kolejne apartamenty z dwiema sypialniami, w tym fantastyczny apartament typu master z dużą garderobą, znajdują się na drugim piętrze wraz z prywatnym tarasem nad Oceanem Atlantyckim.
Wreszcie piwnica, obszar naturalnego światła, w którym znajduje się kryty basen i spa, kino domowe, apartament dla gości z dwiema sypialniami usługowymi, garażem i pomieszczeniami magazynowymi.
Arq Tailor’s z przyjemnością pomogło stworzyć wyjątkowy, współczesny dom projektowy, oparty na wyrafinowanych materiałach i uwzględniający kwestie środowiskowe.

Kto by nie chciał zamieszkać w takim miejscu, z tak luksusowo zaprojektowaną przestrzenią i wnętrzem. Docenić tutaj trzeba wybór materiałów i niezwykłe powiązanie domu z naturą i autentycznym krajobrazem, który wręcz wchodzi do wnętrza.

Zobacz inne architektoniczne wieści

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *