Czym kierować się przy wyborze skrzynki na listy?

 Produkty związane z architekturą / Dodano 1 miesiąc temu by budynkowo.pl

Jakie skrzynki na listy?

Przy wyborze skrzynki na listy należy kierować się tym, czy spełnia ona wymagane prawnie normy europejskie. Ponadto ma nam się podobać i pasować do budynku, przy którym zawiśnie.

Każdy musi mieć skrzynkę na listy

Przepisy nałożyły obowiązek posiadania skrzynki na listy na każdego właściciela budynku mieszkalnego. Prawo wymaga, aby zamieszczać skrzynkę w widocznym miejscu przed domem i musi ona spełniać normy europejskie. Właściciele budynków wielorodzinnych zobligowani są do zapewnienia wszystkim mieszkańcom skrytki pocztowej. Niedostosowanie się do tych wymogów skutkuje nałożeniem wysokiej kary pieniężnej.

Przepisy w dokładny sposób określają wymagania dotyczące stanu technicznego i funkcjonalności skrzynki. Oprócz zamieszczenia jej w widocznym miejscu, musi być wykonana z materiału odpornego na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia. Skrzynka ma zapewnić łatwy dostęp listonoszom i właścicielom a także uniemożliwić dostanie się korespondencji w niepowołane ręce. Skrzynka musi mieć konkretne wymiary (koperta C4 i łączna grubość przesyłek 60 mm). Na skrzynce powinny być widoczne dane teleadresowe mieszkańców.

Wybierz skrzynkę idealną

Skrzynka powinna być wykonana z mocnego materiału, odpornego na korozję. Najczęściej można dostać aluminiowe lub stalowe skrzynki, które z powodzeniem spełniają swoją funkcję. Skrzynki możemy podzielić ze względu na konkretny model i sposób montowania. W budynku wielorodzinnym zawiśnie wielomodułowa skrzynka lokatorska, ze skrytkami przypisanymi pod lokale i z przypisanym osobnym kluczykiem do każdej.

Przelotowe skrzynki na listy są modne i chętnie wybierane ze względu na minimalistyczny design. Montuje się je w mur przy ogrodzeniu albo elewację budynku. Najczęściej spotykane są skrzynki montowane na ogrodzeniu lub ścianie. Mają otwór wrzutowy i drzwiczki po jednej stronie. Często są wyposażone w domofon albo czujnik, który informuje o dostarczeniu przesyłki.

Skrzynki na listy w sklepie internetowym bonmario.com!

Sprawdź ofertę sklepu bonmario.com

W sklepie internetowym bonmario.com (https://bonmario.com/dom-i-ogrod/skrzynki-na-listy.html) każdy znajdzie skrzynkę spełniającą wymogi określone przez prawo. Dostępne są różne modele skrzynek w ciekawych kolorach i designie, który pasuje stylistycznie do każdego budynku. W sklepie bonmario.com znajdują się zarówno nowoczesne jak i bardziej klasyczne modele skrzynek.

  • Listing ID: 45305
Dane kontaktowe

Wielkopolskie https://bonmario.com/

Skontaktuj się z właścicielem ogłoszenia

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.