stylowe dodatki do wnętrz

Pomysły na designerskie prezenty, które cię zadziwią!

Designerskie prezenty – pomysły

[ratings]

Choć dopiero październik, to doskonale wiemy, że są pośród nas tacy, którzy już powoli kompletują listy prezentów, by uniknąć stresującej, grudniowej gorączki. Ruch slow i coraz popularniejszy trend minimalizowania ilości otaczających nas przedmiotów do esencji potrzeb sprawiają, że znacznie rozsądniej podchodzimy do kwestii zakupów. To bardzo dobrze, powinniśmy wybierać rzeczy trwalsze, ale i estetyczne oraz szanujące czyjąś pracę. Dotyczy to również kwestii prezentów, stąd przywiązujemy większą uwagę do zainteresowań, potrzeb i marzeń, a czasem nawet skrzętnie skrywanych „guilty pleasures” bliskich nam osób. Jak znaleźć podarunek idealny – designerski, ale i ekologiczny – dla każdego?

 

Designerskie szkło, które… się nie tłucze

Są takie domy, w których drzwi są zawsze otwarte, a kolacje z przyjaciółmi przeciągają się do świtu. To domy, w których uwielbiamy spędzać czas, bowiem przyciąga nas ich swobodna atmosfera, magnetyzująca charyzma właściciela oraz nierzadko… jego nieprzeciętny gust. Czy może być coś lepszego niż dobre jedzenie w doskonałym towarzystwie podane tak pięknie, że aż szkoda sięgać po widelec? Kuchennych czarodziejów warto obdarować cudnymi misami, ceramicznymi cudami do serwowania, karafkami i pięknymi produktami, które przydadzą się do dekoracji stołu – z pewnością je docenią. Amatorów wina zachwycą np. kieliszki Nude Glass z… nietłukącego się szkła!

nietłukące się szkło - prezent

nietłukące się szkło - prezent

nietłukące się szkło - prezent

 

Dodatki do wnętrz

Wyobraźnia projektantów użytkowych form nie zna granic! Nietypowe połączenia, zaskakujące formy, najwyższa jakość i element rękodzielniczy w tle nadają produktom czegoś wyjątkowego, a ich poszukiwacze doskonale znają wartość dobrego designu. W tej kategorii dóbr zwykły przedmiot zyskuje czasem formę dzieła sztuki, które powinno podkreślać osobowość i indywidualny charakter obdarowywanej osoby. Doskonale tą ideę oddają stoliki i tace marki Notre Monde, które przypominają pamiątki przywiezione z najdalszych zakątków świata, a przy tym są ręcznie wykańczane i drukowane tradycyjnymi metodami. Jakość wykonania, wysoka estetyka kolekcji i proces produkcji oparty m.in. o techniki rzemieślnicze, wprost urzekają autentycznością.

stylowe dodatki do wnętrz

Może coś w stylu hygge

Niesłabnąca popularność filozofii hygge (styl pochodzący z Dani skupiający się na przytulnych wnętrzach) celebrującej proste przyjemności, minimalizm i poczucie szczęścia, dowodzi, że w zasadzie każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zgodnie z tą ideą, wybieramy prezenty, które pozwolą się otulić, wyciszyć i uprzyjemnić codzienne spędzanie czasu z Bliskimi i ze sobą samym. Dyskretny blask świec zapachowych o korzennych nutach, gęsta czekolada z przypalonymi na brzegach piankami w szkliwionych kubkach lub zimowa herbata podana w pięknej filiżance, a do tego mięsisty koc i cała gama miłych skórze poduszek. Bajka, prawda? Takie doświadczenia pomoże Wam podarować polska marka MOYHA, która w myśl idei „simply good” oferuje m.in. piękne i ciepłe koce czy pościel, tworzone z miłości do natury i harmonii.

prezent w stylu hygge

Głośnik w stylu Hygge

prezent w stylu hygge

prezent w stylu hygge

Lampka w stylu Hygge

Zdjęcia i materiały prasowe: 9design

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *