toalety na budowie

Jak wynająć toaletę na budowę?

Toaleta na budowie

Organizując plac budowy inwestor musi zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki sanitarne. Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia jest toaleta, zazwyczaj przenośna, która po zakończeniu budowy jest likwidowana. W jaki sposób najłatwiej można zorganizować takie udogodnienia?

Kupić czy wynająć?

Na budowach stosowane są zazwyczaj toalety przenośne. Jeśli inwestor regularnie prowadzi budowy, może takie kabiny sanitarne kupić na własność, ale rzadko kiedy jest to naprawdę wygodne rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że choć przenośna toaleta nie jest bardzo duża i przesadnie ciężka, to jednak wymaga specjalnego środka transportu i umiejętnego rozładunku oraz załadunku, dlatego najlepszą opcją jest wynajem.

Przenośne toalety są odpowiednio przewożone na miejsce przeznaczenia, ustawiane w wyznaczanych miejscach i po zakończeniu budowy zabierane z powrotem. Wyszukiwarka wcexpress.pl ułatwia znalezienie dobrej oferty, wystarczy wpisać miejsce dostawy, termin oraz częstotliwość serwisu, a po chwili pojawi się lista z wynikami, które odpowiadają kryteriom wyszukiwania.

Rezerwację przenośnych toalet można zrobić online, bez konieczności podpisywania umowy. Cena usługi wyświetla się od razu i nie zmienia w trakcie realizacji usługi, a płatność za usługę realizuje się za pomocą szybkich przelewów PayU. Wynajem można przedłużyć, za pomocą linka który system wyślę do nas na 3 dni i na 1 dzień przed końcem opłaconego okresu.. Zamówiona kabina jest dostarczana na wskazane miejsce w przeciągu dwóch dni roboczych albo w trybie ekspresowym na następny dzień.

Jakie kabiny powinny być na budowie?

Jedna toaleta przenośna jest maksymalnie na dziesięciu pracowników, a jej serwis powinien się odbywać przynajmniej raz na dwa tygodnie, choć w przypadku budowy zaleca się to robić częściej, co siedem dni.

Toalety przenośne są dostępne w różnych wariantach. Dla pracowników budowy najlepsze będą kabiny z dodatkowym wyposażeniem, zamkniętym zbiornikiem na nieczystości i wydajnym systemem wentylacji. W kabinie powinna być umywalka z bieżącą wodą oraz dozownik na mydło, przyda się także podajnik na papier toaletowy oraz ręczniki papierowe.

Jeśli to możliwe, toaletę powinno się ustawić w miejscu dobrze zacienionym – kabiny są z tworzywa sztucznego, które mocno się nagrzewa w słońcu, a to przekłada się na niższy komfort użytkowników. Kabiny warto ustawiać w różnych miejscach placu budowy, tak by wszyscy pracownicy mieli do nich łatwy dostęp.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *