Instalacje fotowoltaiczne w Krośnie - ofertę której firmy wybrać?

 Firmy budowlane / Dodano 4 tygodnie temu by budynkowo.pl

Położenie geograficzne Polski generuje doskonałe warunki do pozyskiwania energii ze słońca. Ilość wyprodukowanej energii będzie jednak uzależniona od konkretnej lokalizacji. Podkarpacie to jeden z najbardziej nasłonecznionych regionów kraju o średniej wartości nasłonecznienia w ciągu roku 1131 kWh/m2. Krosno, miasto powiatowe na Podkarpaciu, to zatem idealne miejsce do inwestycji w fotowoltaikę.

Instalacje fotowoltaiczne w Krośnie – jak to działa?

Praca instalacji fotowoltaicznej opiera się w głównej mierze na panelach solarnych, inwerterze (falowniku), zabezpieczeniach, okablowaniu oraz systemie montażowym. Działanie fotowoltaiki jest możliwe w momencie, kiedy promienie słoneczne padają na panele solarne, ale instalacja jest w stanie produkować energię nawet w pochmurne dni. Aby energia mogła zasilać urządzenia, niezbędna jest konwersja prądu stałego w zmienny, a to jest zadaniem falownika. Oprócz generowania prądu możliwe jest również magazynowanie energii. Nadwyżki prądu trafiają do sieci, a następnie mogą być odebrane w ciągu roku.

Fotowoltaika w Krośnie – czy się opłaca?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to oszczędność dla użytkownika, a jednocześnie działanie proekologiczne. Panele fotowoltaiczne działają w oparciu o energię ze słońca, która, po przetworzeniu, zamienia się w energię elektryczną. Jeśli panele fotowoltaiczne są odpowiednio dobrane, to instalacja jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu na energię elektryczną w przypadku gospodarstw domowych i firm. Dzięki temu użytkownik fotowoltaiki uniezależnia się od dostawcy prądu, a jednocześnie obniża swoje rachunki za zużycie energii elektrycznej. To bardzo istotne w obliczu rosnących cen prądu. Zwrotu inwestycji w fotowoltaikę można się spodziewać już po około sześciu latach.

Fotowoltaika w Krośnie – dofinansowania

Dla niektórych gospodarstw domowych inwestycja w fotowoltaikę może okazać się sporym wydatkiem. Istnieje jednak rozwiązanie tej sytuacji – możliwość dofinansowania tego typu przedsięwzięć. Wśród dotacji unijnych i państwowych największą popularnością cieszą się programy: “Mój Prąd” czy “Czyste Powietrze”. Ponadto inwestor może skorzystać również z ulgi podatkowej. W Krośnie możliwe jest ponadto otrzymanie dotacji z Regionalnych Programów Operacyjnych oraz oraz ubieganie się o tzw. zielone kredyty, które oferują banki.

Instalacje fotowoltaiczne Krosno – jaką firmę wybrać?

Montaż instalacji fotowoltaicznej warto powierzyć profesjonalistom, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i korzystają z produktów najwyższej jakości. Taką firmą jest Eco Energy Rzeszów, która działa na terenie całego województwa podkarpackiego, także w Krośnie: https://www.ecoenergyrzeszow.pl/fotowoltaika-krosno/. Korzystając z usług firmy Eco Energy można liczyć na usługę kompleksową – od projektu instalacji, po montaż i serwis. Eco Energy świadczy również pomoc w uzyskaniu dofinansowania do inwestycji.

Podsumowując, montaż fotowoltaiki w Krośnie jest inwestycją opłacalną, ponieważ Podkarpacie to region wysoce nasłoneczniony. Aby instalacja fotowoltaiczna działała bezawaryjnie przez wiele lat, warto skorzystać z usług profesjonalistów, takich jak firma Eco Energy.

  • Listing ID: 45215
Dane kontaktowe

Podkarpackie,38-400 *****

Skontaktuj się z właścicielem ogłoszenia

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.