VISION AVTR - mercedes - designerskie i koncepcyjne auto przyszłości

Designerski koncept Mercedesa przyszłości inspirowany filmem

Auto przyszłości – VISION AVTR, którego design łączy się z pasażerem

[ratings]

Firma Mercedes zaprezentowała designerskie koncepcyjne auto przyszłości -VISION AVTR, które jest zainspirowane filmem Avatar. Auto pokazuje niezwykłą interakcję między człowiekiem, maszyną i naturą, łącząc jego wygląd zewnętrzny, wnętrze i wrażenia użytkownika. Projekt odnosi się również do kilku stworzeń z oryginalnego Avatara. Zobacz niezwykły design przyszłości!

Auto ekologiczne – kompletnie bez emisyjne

Auto posiada 4 wysokowydajne silniki elektryczne, montowane na kołach. Dzięki łącznej mocy silnika przekraczającej 350 kW ustanawia nowy punkt odniesienia dla EQ Power (technologiczne rozwiązanie Mercedesa hybrydowo-prądowego). Dzięki inteligentnemu i w pełni zmiennemu rozkładowi momentu obrotowego, moc czterech indywidualnie sterowanych silników jest zarządzana nie tylko w najlepszy możliwy sposób pod względem dynamiki jazdy, ale przede wszystkim w bardzo wydajny sposób. Auto posiada innowacyjny napęd na wszystkie koła. Każde koło może być napędzane osobno i zależnie od sytuacji na drodze. Ze względu na możliwość prowadzenia przedniej i tylnej osi jednocześnie lub w przeciwnych kierunkach, VISION AVTR może poruszać się na boki o ok. 30 stopni, w przeciwieństwie do konwencjonalnych pojazdów.

VISION AVTR - mercedes - designerskie i koncepcyjne auto przyszłości

Bateria samochodu

Elektryczny napęd jest oparty ma akumulatorze wysokiego napięcia. Po raz pierwszy technologia akumulatorów działa dzięki ogniwom organicznym na bazie grafenu, a tym samym całkowicie eliminuje rzadkie, toksyczne i drogie surowce. Jest kompletnie niezależny od zasobów kopalnych. Bateria auta w 100% nadaje się do recyklingu.

Akumulator oferuje wyjątkowo szybkie ładowanie dzięki technologii zautomatyzowanego ładowania przewodzącego, co oznacza, że można go całkowicie naładować w mniej niż 15 minut! Jego pojemność to 11 kWh i zasięg ponad 700 km.

Wnętrze wygląda jak statek kosmiczny z przyszłości

Po raz pierwszy zastosowano zupełnie nowe podejście do projektowania VISION AVTR. Holistyczna koncepcja łączy w sobie projektowanie wnętrza, nadwozia i UX od pierwszego szkicu. Ludzka percepcja jest punktem wyjścia procesu projektowania. Proces projektowania rozpoczyna się od doświadczenia pasażerów i świadomie koncentruje się na potrzebach pasażerów. Celem było stworzenie samochodu, który przedłużyłby postrzeganie pasażerów. Chodziło również o stworzenie przestrzeni złożonej wrażeń, w której użytkownicy łączą się ze sobą w unikalny sposób z pojazdem i otoczeniem.

Wizualne połączenie między pasażerami, a światem zewnętrznym tworzy zakrzywiony moduł wyświetlacza, który zastępuje zwykła deskę rozdzielczą. Świat zewnętrzny wokół pojazdu i okolic jest pokazany w grafice 3D w czasie rzeczywistym, pokazuje, też co dzieje się na drodze przed pojazdem.

Zobacz inne designerskie artykuły

VISION AVTR - mercedes - designerskie i koncepcyjne auto przyszłości

Wnętrze auta, które reaguje na pasażerów

VISION AVTR reaguje już na podejście pasażerów, wizualizując przepływ energii i informacji w otoczeniu za pomocą cyfrowych neuronów przepływających cały pojazd. Pierwsza interakcja we wnętrzu między człowiekiem a pojazdem, odbywa się całkowicie intuicyjnie za pomocą jednostki sterującej: po umieszczeniu dłoni na konsoli środkowej wnętrze ożywa, a pojazd rozpoznaje kierowcę na podstawie jego oddechu. Jest to widoczne na desce rozdzielczej i na dłoni użytkownika. W ten sposób VISION AVTR nawiązuje połączenie biometryczne z kierowcą. Cyfrowe neurony przepływają z wnętrza na zewnątrz i wizualizują przepływ energii i informacji. Na przykład podczas jazdy neurony przepływają po zewnętrznej stronie pojazdu. Podczas zmiany kierunku energia przepływa na odpowiednią stronę pojazdu. Wszystko to jest wizualizowane za pomocą światła.

VISION AVTR - mercedes - designerskie i koncepcyjne auto przyszłości

Zdjęcia źródło: materiały prasowe Mercedes

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *