Zalety drewna w budownictwie wg. najnowszych, ekologicznych trendów

Zalety drewna w budownictwie

Materiał

Drewno jest oryginalnym materiałem budowlanym o wysokiej wydajności – jedynym materiałem budowlanym w 100 procentach naturalnym i odnawialnym. Produkty z drewna pochodzące z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony są odpowiedzialnym wyborem i wymagają zużycia mniej energii do wyprodukowania niż inne wiodące materiały budowlane. Drewno oferuje połączenie naturalnych właściwości strukturalnych i estetyki, pasujące do wielu zastosowań w środowisku zabudowanym.

Energia i węgiel

Wiele materiałów budowlanych ma negatywny wpływ na rozmaite elementy z których nie zdajemy sobie sprawy. Ekstrakcja, produkcja, transport, budowa to wszystko wymaga ogromnych nakładów, które skądś przecież muszą się brać. Konstrukcje drewniane wymagają zużycia nie tak dużej ilości energii, są odpowiedzialne za mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wody oraz produkują mniej CO2 niż inne powszechne materiały budowlane. Według niektórych szacunków wykorzystanie nowych technologii związanych z materiałem drewnianym, może mieć taki sam efekt kontroli emisji, jak usunięcie dwóch milionów samochodów z dróg przez rok.

Trzeba pamiętać, że pozyskiwanie drewna wiąże się z wycinaniem lasów, jednak przy zachowaniu odpowiednich proporcji oraz zrównoważonym pozyskiwaniu i sadzeniu drzew jesteśmy w stanie kontrolować proces w pozytywny sposób.

Zalety drewna w budownictwie

NASTĘPNA STRONA

 

Skomentuj na Facebooku

Polityka Prywatności