mycie podjazdu

Jak i czym zmywać błoto z podjazdu i sprzed wejścia do domu?

Zmywanie błota z podjazdu

Każdy z nas chce, by jego posesja prezentowała się doskonale i była naszą wizytówką. Niestety, czasem okazuje się to trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Jednym z problemów, z którymi możemy się spotkać, są zabrudzenia na podjazdach i chodnikach przed naszym domem. Wraz z nadejściem jesieni szczególnie problematyczne jest pojawiające się na nich błoto. Nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również przenosi się do domu, przez co praktycznie bez przerwy musimy zmywać podłogi. Jak sobie z tym radzić? Przekonajmy się.

Dlaczego na podjeździe pojawia się błoto?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób zmagających się z tym problemem. Czasem mimo wykończenia podjazdów i chodników kostką brukową lub betonowymi płytami możemy zaobserwować nieestetyczne zabrudzenia z błota. Dzieje się tak z wielu powodów. Przyczynami tego stanu rzeczy może być nieutwardzona droga prowadząca do naszej parceli albo niedokończone prace ogrodowe lub remontowe w ogrodzie. W tym przypadku zabrudzenia przenoszone są na naszym obuwiu oraz przez samochody, którymi wjeżdżamy na teren posesji. Bardzo często błoto na podjeździe pojawia się również za sprawą posiadanych przez nas zwierząt domowych. Biegający po ogrodzie pies potrafi nanieść naprawdę sporo piasku na swoich łapkach. Również ulewne deszcze mogą sprawić, że na naszym podjeździe pojawi się błoto, które napłynie z innych miejsc ogrodu.

Jak skutecznie je usunąć?

Wiemy już skąd bierze się błoto na naszym podjeździe. Jak jednak skutecznie je usunąć? Część osób czeka aż zabrudzenia wyschną, a następnie zamiata piasek z podjazdu. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się latem, jednakże jesienią opady potrafią trwać naprawdę długo, przez co trudno zadbać o czystość na posesji.

Dlatego też o wiele skuteczniejszym rozwiązaniem jest użycie wody. Możemy zdecydować się na spłukiwanie kostki brukowej lub płyt betonowych wodą bezpośrednio z węża lub przy użyciu zraszacza. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to zbyt wygodne i skuteczne rozwiązanie. Ciśnienie wody jest zazwyczaj zbyt niskie, by poradzić sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Nie jest to również rozwiązanie sprzyjające ekologii – nie możemy bowiem korzystać z wody deszczowej zgromadzonej w zbiornikach.

Dobrym pomysłem jest więc zakup urządzenia, które pozwoli nam szybko i skutecznie usunąć nawet zaschnięte błoto. Najlepiej w tej roli sprawdzają się nowoczesne, przenośne myjki wysokociśnieniowe.

Myjka wysokociśnieniowa – dlaczego to dobry wybór?

mycie podjazdu

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup myjki wysokociśnieniowej. Nie ma w tym nic dziwnego – urządzenie to ma wiele zalet. Przede wszystkim jest niezwykle skuteczne w działaniu. Strumień wody pod ciśnieniem jest w stanie usunąć nie tylko błoto, ale również inne rodzaje zabrudzeń, a także mchy i porosty. Co więcej, możemy zrobić to nawet bez konieczności stosowania intensywnych środków chemicznych.

Myjka wysokociśnieniowa jest zresztą urządzeniem, które przyda nam się nie tylko do czyszczenia podjazdu. Wykorzystując ją możemy umyć samochód, rower, meble i altanki ogrodowe, plastikowe zabawki, akcesoria, tarasy, a nawet elewację domu czy ogrodzenie. Jest to więc sprzęt, który przyda się w każdym domu.

Czytaj także:

– Mycie samochodu: jak i czym skutecznie umyć auto?

Jaką myjkę do użytku domowego wybrać?

Poszukując myjki warto wybierać urządzenia, które charakteryzują się lekkością, łatwością przenoszenia oraz cichą pracą, dlatego też najlepiej sprawdzają się myjki zasilane elektrycznie, z sieci lub bateryjnie. Dodatkowym atutem takich myjek jest brak emisji spalin do środowiska.

Koniecznie należy zwrócić również uwagę na parametry myjki ciśnieniowej. Wśród nich największe znaczenie ma ciśnienie (im większe, tym mniej detergentów musimy użyć), wydajność tłoczenia (wyższa oznacza efektywniejszą pracę) oraz wydajność powierzchniowa (czyli parametr określający jak dużą powierzchnię uda nam się umyć za pomocą urządzenia przez godzinę jego pracy).

Upewnijmy się również, że myjka ciśnieniowa, której zakupem jesteśmy zainteresowani, wyposażona jest w dodatkowe końcówki o różnych kształtach. Dzięki temu urządzenie z powodzeniem będziemy mogli wykorzystać również podczas prac ogrodowych i przydomowych. Więcej informacji na temat wyboru myjki ciśnieniowej do domu możemy znaleźć w poradniku: Myjka ciśnieniowa do domu: jaką wybrać, która najlepsza?

Podsumowując, błoto na podjeździe i wejściu do domu nie musi być uciążliwym problemem. Korzystając z nowoczesnej, lekkiej, a jednocześnie wydajnej myjki ciśnieniowej, bez trudu usuniemy wszystkie zabrudzenia bez konieczności używania środków chemicznych.

Po zewnętrznym myciu auta warto wysprzątać go także w środku:

– Jaki mocny odkurzacz do samochodu wybrać: bezprzewodowy czy zasilany z sieci?

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *