zarządzanie nieruchomościami

Na czym polega zarządzanie nieruchomościami ?

Zarządzanie nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomościami jest ważną częścią składową przedsięwzięcia, niezależnie od tego jego wielkości i rodzaju nieruchomości. Ponieważ elementy składające się na zarządzanie nieruchomościami wymagają różnego rodzaju wiedzy i kwalifikacji czasem trudno realizować to siłami pracowników własnej firmy.

Powierzenie tego jednej firmie z pewnością oszczędzi czasu, stresu, a także dodatkowych kosztów łączących się z poszukiwaniem podwykonawców i powierzaniem kolejnych zleceń własnym lub zatrudnionym okazjonalnie pracownikom. Mówiąc potocznie, firma zarządzająca nieruchomościami bierze wszystko „na siebie”. W ramach jednej umowy zajmuje się obsługą prawną (umowy, spory prawne), techniczną (remonty, sprzątanie, konserwacja), obsługą księgowo-finansową. Jeżeli zarządca nieruchomości posiada takie uprawnienia nadane przez właściciela może również zająć się przygotowaniem nieruchomości do zbycia, poszukiwaniem klienta i samym aktem sprzedaży.

Jak znaleźć firmę do zarządzania nieruchomościami?

Biorąc pod uwagę jak złożony jest ten proces zarządzanie nieruchomościami najlepiej powierzyć większej i doświadczenie firmie dysponującej zespołem fachowców. Nieruchomosci.mawen.pl to firma działająca na terenie całej Polski. Aby skorzystać z jej usług należy skontaktować się z konsultantem, który po wnikliwej analizie potrzeb przedstawi indywidualnie przygotowaną ofertę. Nieruchomosci.mawen.pl działają zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997r. Firma jest ubezpieczona w zakresie swojej działalności, a pracownicy doskonalą swoje kompetencje na bieżąco biorąc udział w zewnętrznych i wewnętrznych szkoleniach. Firma ta zatrudnia wyłącznie licencjonowanych zarządców, którzy zajmują się zarówno nieruchomościami komercyjnymi jak i typowo mieszkalnymi.

Dla kogo przeznaczona jest usługa zarządzania nieruchomościami?

Nie trzeba być wielką korporacją aby skorzystać z takiej usługi. Zarządzanie nieruchomościami staje się korzystne zarówno dla właściciela jak i dla usługodawcy już w przypadku pełnej obsługi trzech mieszkań pod wynajem. Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami obejmuje w zasadzie wszystkie rodzaje nieruchomości – bloki mieszkalne (także wydzielone mieszkania), wspólnoty mieszkaniowe, sklepy i galerie handlowe, obiekty magazynowe i logistyczne, hotele i nieruchomości o charakterze usługowym. Każdy, kto dysponuje nieruchomością powinien rozważyć ofertę zarządzania i porównać ją  z obecnie ponoszonymi kosztami.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *