Zalety drewna w budownictwie

Zalety drewna w budownictwie wg. najnowszych, ekologicznych trendów

Najważniejsze zalety drewna w budownictwie wg. najnowszych trendów

Drewno jako materiał budowlany przeżywa okres renesansu. Choć jest to materiał od dawna znany, elementarny, a konstrukcje z niego stosunkowo nieskomplikowane, nowe technologie przekształciły drewno w materiał budowlany odpowiadający w pełni wymaganiom XXI wieku.

Na jednej z najważniejszych konferencji, kształtujących architektoniczne trendy AIA Conference on Architecture 2018 w Nowym Yorku, mocno zaakcentowane zostały projekty i pomysły związane z zastosowaniem drewna w architekturze (nie tylko mieszkalnej!). Jeśli nie jesteś przekonany do zastosowania drewna we współczesnym budownictwie, zobacz jakie zalety drewna w budownictwie są podkreślane przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych.

Zrównoważenie

Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie wzrasta zapotrzebowanie na zrównoważone budownictwo mieszkaniowe na rozległych obszarach miejskich. Prefabrykowane konstrukcje drewniane stają się coraz powszechniejsze, co zapewnia bezpieczniejsze miejsca pracy i krótszy czas budowy. Szczególnie budynki z drewna masowego są w przybliżeniu o 25% szybsze w budowie niż podobne budynki betonowe i umożliwiają o 90% mniej ruchu związanego z transportem. Ludzie czerpią korzyści z krótszego czasu budowy oraz mniejszego hałasu i natężenia ruchu. Co więcej, budynki drewniane są łatwiejsze do zburzenia, przeniesienia, są ekologiczne i bez problemu rozkładają się w ziemi.Zalety drewna w budownictwie

NASTĘPNA STRONA

Tags: No tags

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.