zabudowa warszawy

Zabudowa Warszawy – w przyszłości! Jaki będzie nowy skyline?

Zabudowa Warszawy – w przyszłości! Nowy skyline!

Warszawa coraz bardziej upodabnia się do innych, światowych stolic. Biznes skupia się w ścisłym centrum, sąsiedztwie i w systemie punktowym. Zabudowa Warszawy się zagęszcza coraz bardziej, wysokimi budynkami. Panorama zmienia się coraz bardziej i póki co jest to jedno z miast w Polsce upodabniające się do zachodnich Stolic. Czy to dobrze? Na pewno gonimy do przodu za trendami, nie tworzymy ich. Póki nie będziemy przodownikami rozwiązań biznesowych, również w architekturze i urbanistyce będzie trudno.

Czytaj dalej i zapoznaj się z tym jak będzie w przyszłości wyglądać zabudowa Warszawy, a być może i innych miast!

 

Realizacja wielu niezwykłych projektów, oczywiście komercyjnych, powoduje że skyline (nowoczesne słówko – po starodawnemu – panorama, linia widokowa) bardzo szybko się zmienia. Oprócz takich dzielnic jak Wola, czy Mokotów, przede wszystkim chodzi tutaj o centrum miasta. Już za kilka lat będziemy mieli okazję przechadzać się pod budynkami, które uformują krajobraz śródmieścia. Ostatnie projekty takie jak Warsaw Spire, czy Q22, choć powstały niedawno już oddziaływują na mieszkańców i wpisały się (można powiedzieć, że pozytywnie) w sylwetę miasta. Uwzględnić tutaj też trzeba Złotą 44, czyli projekt Libeskinda, o którym można powiedzieć, że zdobi miasto. Zgodnie z uwagami specjalistów, największy wpływ będzie miała Varso Tower, która powstanie przy Dworcu Centralnym i zostanie oddana do końca 2020 roku. Ma być najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej (czy Warszawa jest na to gotowa?)! Sięgnie wraz z iglicą wysokości 310 metrów (i tak prawie 3 krotnie mniej niż budowany Dubaj Creek Tower – najwyższy budynek świata).

zabudowa warszawy

Obecnie centrum Warszawy wygląda tak. Źródło: pixabay.com

Uwzględnić trzeba rozwój części Warszawy, przy rondzie Daszyńskiego, gdzie buduje się obecnie kilka! projektów biurowych. Oczywiście jest to związane z oddaniem do użytku drugiej linii metra. Już widać, że Rondo zmieni się nie do poznania i póki co dość puste, zostanie w pełni wypełnione, a może nawet okrzyknięte drugim “Mordorem”. Zgodnie z obliczeniami analityków w realizacji jest około 290 tysięcy mkw na bliskiej woli. Buduje się tam Generation Park, Skyliner, Mennica Legacy Tower, The Warsaw Hub, Spinnaker.

Następna strona

Tags: No tags

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.