wynajem

Wynajem nieruchomości to w Polsce najlepsza inwestycja, w skali Europy!

wynajem

pixabay.com

Kupując w Polsce, mieszkanie inwestycyjne na wynajem w jednym z większych miast w ciągu 15 lat nasze koszty się zwracają. W innych krajach europejskich takich jak Niemcy, czy Wielka Brytania ten okres wynosi prawie 30 lat! Wynika z tego, że wynajem mieszkań w Polsce, jest nie tylko jednym z najdroższych w Europie, ale przede wszystkim to znaczy, że teraz jest idealny moment na inwestycję w nieruchomości!

Ale uwaga! Państwo polskie potrafi zadbać o obywatela, który chce zarobić, czy prowadzi biznes, dlatego przygotowuje zmianę w przepisach. Obecnie większość wynajmujących płaci podatek w wysokości 8,5 % od tego co otrzymuje od swoich lokatorów. Jest to tak zwany ryczałt ewidencjonowany. Jest to łatwe i przyjemne (przyjemne w sensie masochistycznym, bo przecież żaden podatek nie jest przyjemny). Nie trzeba nic odliczać. Teraz powstał projekt wprowadzający limit rozliczeń na poziomie 8,5%. Limit ten ma sięgnąć 100 tysięcy złotych. Jeśli dochód w skali roku go przekroczy, wtedy nic tylko strach. Dlaczego? Bo gdy przekroczymy ten limit, zapłacić trzeba będzie normalny podatek, czyli 18 % lub 32 %, a przeważnie będzie się to już zaliczało do granicy 32 % podatku.

32 % ze 100 tysięcy złotych? Łatwo policzyć, że ponad 30 tysięcy złotych będzie trzeba oddać Państwu. Jest to nowy pomysł rządu zniechęcający w bardziej biznesowe, zajmowanie się najmem. Jeśli mamy jedno mieszkanie to limit ten nie będzie nas dotyczył, no chyba, że wynajmujemy dom w stolicy za 10 tysięcy miesięcznie – wtedy gorzej. Być może trzeba będzie wtedy, ku szczęściu najemcy, obniżyć cenę najmu. Głównie jednak limit dotknie osób posiadających, albo kilka mieszkań w bardzo dobrych lokalizacjach, wynajmowanych po wysokich cenach, albo mieszkania z wieloma pokojami, które będą wynajmowane osobno. Projekt jest obecnie na etapie opiniowania, a jeśli wejdzie w życie, co bardzo prawdopodobne, to dochody z 2018 już będą brane pod uwagę.

Mimo wszystko nie bójmy się! Inwestujmy! 

Tym bardziej, że Polska jest na szczycie pod względem wysokości cen wynajmów. Banki nadal chętnie przyznają pożyczki pod nieruchomość. Kredyt na mieszkanie sam się spłaca, a po 15, czy 20 latach, mamy mieszkanie na własność, już bez hipoteki!

Jednak zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania inwestycyjnego musimy przeanalizować nie tylko rynek, ale i kilka dodatkowych czynników. W grę wchodzi lokalizacja, ilość pokoi, cena mieszkania, czy cena przyszłego najmu. Trzeba pamiętać, że nie kupujemy mieszkania pod siebie, a pod najem, a to bardzo duża różnica, ale o tym w następnym wpisie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, albo chciałbyś kupić mieszkanie na wynajem – daj znać, a będę mógł Ci pomóc!

Dane: Lion`s Bank

Tags: No tags

One Response

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.