Własny dom

Własny dom za 50 tysięcy złotych? To możliwe!

Własny dom zbudowany za 50 000 złotych.

Nie chce się wierzyć, ale to możliwe i to w Polsce.

Własny dom to dzięki nowym technologiom, które powoli stają coraz bardziej popularne w Polsce, staje się coraz bardziej dostępny i tani. Trzeba tylko poznać i mieć odwagę skorzystać z odpowiednich możliwości. Od wielu lat w Stanach Zjednoczonych korzysta się z technologii, które pozwalają zbudować wielkopowierzchniowy dom niskim kosztem. Jest to konstrukcja modułowa, czyli między innymi szkieletowa.

Jak zbudować dom za 50 000 złotych?

Są na polskim rynku obecnie firmy, które za około 50 000 złotych oferują budowę domu modułowego o powierzchni około 35 metrów kwadratowych plus taras, który może stać się świetnym miejscem do spędzania czasu, szczególnie podczas ciepłych miesięcy. Jest to niezwykle korzystna oferta, a w dodatku jest możliwość postawienia takiego obiektu w bardzo krótkim czasie-nawet kilku dni. Wynika to z tego, że wszystkie elementy są prefabrykowane i składane jak klocki na placu budowy.

Są różne rodzaje takich domów modułowych. Przede wszystkim wyróżnić można najbardziej popularne konstrukcje szkieletowe. Są one zakorzenione w tradycyjnych sposobach stawiania obiektów architektonicznych. Od wieków budowano w konstrukcji szkieletowej, nie tylko domy, ale nawet pałace. Jest to charakterystyczny sposób budowy dla terenów północnych i zachodnich Polski. Nowa technologia to natomiast konstrukcja w kermazytobetonie.

Szerokość ścian w takim budownictwie sięga 25 centymetrów. Oczywiście niewiele się to ma do dawnego budownictwa, w którym ściany miały nawet 60 centymetrów, jednak jej własność akumulowania ciepła powoduje, że jest to wystarczające. Własny dom modułowy ma wiele zalet. Jest to nie tylko wysoka wydajność energetyczna, ekologiczność, ale i mobilność, możliwość rozbudowy. Teoretycznie nie konieczne jest pozwolenie na budowę takiego domu.

Własny dom modułowy jest bardzo tani, jednak oczywiście trzeba pamiętać, również o działce, którą trzeba zakupić. W zależności o regionu cena oczywiście jest bardzo różna. W Warszawie ceny  działek zaczynają się od 200 000 złotych na przedmieściach. Mimo wszystko takie domy są tanie i bardzo korzystne. To one są przyszłością architektoniczną Polski. Najważniejsze jest się przekonać, że są to normalne nieruchomości, które posiadają nawet więcej zalet niż zwykłe domy, a dzięki odpowiedniej technologii są bardzo tanie!

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *