varso tower

Varso Tower-kolos za trzy lata w Warszawie!

Varso Tower – budynek kolos za trzy lata w Warszawie! Największy w Unii Europejskiej.

Kiedy to Polska, a przynajmniej Warszawa doścignie Nowy Jork, czy Dubaj pod względem budowy wysokościowców, to już dawno trendy się zmienią, a miasta przestaną rozwijać się wzwyż. Może zaczną rosnąć w dół? Póki co jednak czekamy na inwestycję Varso Tower-najwyższą budowlę w Europie (nie licząc trzech rosyjskich budynków). Ma mieć 310 metrów wysokości.

Varso Tower – inwestycja, która zostanie oddana do użytku w 2020 roku

Już za 3 lata, w 2020 roku Varso Tower ma być oddana do użytku, a kamień węgielny wmurowano w marcu. Jak obecnie wyglądają prace? Ciągle idą do przodu, bo 3 lata na budowę takiego kolosa to niedużo. Jeśli zostanie oddany on do użytku w terminie to będzie sukces planistów. Jest to ważna inwestycja, która ze pewnością, nie tylko zmieni panoramę Warszawy, a też przyciągnie nowych inwestorów. Posiadać ma nie tylko powierzchnie biurowe, ale też miejsca dostępne dla każdego. Już teraz można rezerwować i kupować przestrzeń.

Podobno przestrzeń publiczna Warszawy ma się stać atrakcyjniejsza. Na pewno będzie dużo bardziej nowoczesna. Projekt nie jest innowacyjny, a panorama zostanie wzbogacona, co najwyżej o kolejne pionowe pudełko. Jednak rozmachu budowy nie można odmówić. Cały teren, który będzie zajmował kompleks ma mieć prawie 70 000 metrów kwadratowych! Koszty budowy to prawie 2 miliardy złotych. No, ale będzie można zobaczyć Warszawę z wysokości 230 metrów, gdyż tam będzie znajdował się taras widokowy. Czy taki widok nie jest wart 2 miliardów? No może nie dla wszystkich, ale na pewno tyle warta jest powierzchnia budynku, czyli 140 000 m2, w samym sercu stolicy.

Varso Tower zaprojektowało biuro architektoniczne Foster + Partners. Do budowy użyta ma być przede wszystkim szkło i stal, i to jest to czym będzie się charakteryzował, oprócz schodkowego zwieńczenia. Pamiętać trzeba też, że sama wysokość budynku jest niższa, tylko iglica wznosić się będzie na 310 metrów wysokości. Świetnym pomysłem jest podniebna restauracja, która będzie mieścić się na samej górze wieży. Doznania nie tylko kulinarne, ale i estetyczne będą z pewnością niezwykłe. Póki co pozostaje czekać na postępy i mieć nadzieję, że projekt nie będzie wyglądał gorzej po realizacji, niż na wizualizacji. 

Zobacz również: Babka Tower – mieszkalny wysokościowiec w Warszawie

 

 

 

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *