szybki zakup mieszkania

Szybki i korzystny zakup mieszkania – jak to zrobić?

Jak szybko zakupić mieszkanie?

Zakup mieszkania to zdecydowania jedna z ważniejszych decyzji, którą będzie dane nam podjąć. Dlatego też powinna kierować nami rozwaga, szczególnie jeżeli przy transakcji wspieramy się kredytem z banku. Jak poprawnie podejść do tej sprawy?

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Jedno z kluczowych pytań, które musi zadać sobie każdy, kto planuje zakup nieruchomości to czy wybrać opcję z rynku wtórnego, czy też od dewelopera. Często, kupno mieszkania z drugiej ręki pozwala oszczędzić sporą kwotę. Co więcej, wybór jest znacznie rozszerzony niż w przypadku mieszkań w stanie deweloperskim lub z możliwością wykończenia pod klucz. Często jednak słyszy się skargi na jakość wykonania nowych inwestycji, dlatego warto wybierać jedynie sprawdzonych, istniejących na rynku od lat deweloperów, co będzie stanowić gwarant wysokiego standardu.

Budżet

Niezaprzeczalnie zakup nieruchomości to bardzo duży wydatek. Powinniśmy więc na spokojnie oszacować swoje możliwości finansowe w taki sposób, aby móc spokojnie egzystować po sfinalizowaniu płatności. Niezależnie, czy kupno jest wspomagane przy użyciu kredytu, czy też bez powinniśmy to ostrożnie przeanalizować. Różnicę stanowi fakt, czy potrzebna nam będzie pełna kwota lokalu, czy też wniesiony wkład własny wraz z kosztami operacyjnymi. Należy rozważnie wybrać kwotę oraz długość umowy kredytowej. Do wyliczonej raty dodajmy należność za czynsz, rachunki czy potrzeby dnia codziennego, żeby przeanalizować, czy nie jest może ona za wysoka. Zobowiązanie wobec banku nie powinno być katorgą dnia codziennego, a ułatwieniem w zakupie wymarzonego mieszkania!

Jak duże mieszkanie potrzebujemy?

Potrzeby mieszkaniowe zmieniają się wraz z naszą sytuacją życiową. W zależności ile osób ma zamieszkać w nowym miejscu oraz jaki jest ich wiek, powinno się odpowiednio dobrać metraż nowego lokum. Z uwagi na to, że często jest to zakup przyszłościowy, warto przeanalizować jednakowo obecną sytuację oraz w perspektywie kilku czy kilkunastu lat.

Lokalizacja

W poszukiwaniach zdecydowanie należy uwzględnić położenie naszej nieruchomości względem najczęściej uczęszczanych przez nas punktów. Dogodne umiejscowienie pracy, przedszkoli czy szkół to ogromna zaleta zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Uwagę należy zwrócić również na dostęp do komunikacji miejskiej. To w przypadku, gdy nieruchomość położona jest na obrzeżach miasta, niezwykle ważny aspekt! Lokalizacja wpływa również na cenę nieruchomości. Przykładowo, mieszkania na sprzedaż Zabłocie różnić się będą ceną od tych położonych na Kazimierzu, mimo że obydwa zlokalizowane są w Krakowie.

Summa summarum zakup mieszkania powinien być bardzo przemyślany. Niezaprzeczalnie, to jedna z ważniejszych decyzji, jakie dane nam będzie podejmować! Odpowiednie dopasowanie swoich preferencji oraz możliwości do rynku nieruchomości będzie gwarantem zadowolenia.

Zobacz również artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *