styl cosagach - kuchnia

Na czym polega styl cosagach?

Styl cosagach – co to jest?

Cosagach jest słowem wywodzącym się ze Szkocji i używanym tam w mowie powszechnej. W Polsce zaś tłumaczone jest jako coś przytulnego oraz komfortowego i tymi właśnie przymiotnikami charakteryzuje się ta stylistyka aranżacyjna, która jest coraz bardziej zauważalna w mieszkalnych wnętrzach. Skąd się to bierze?

Charakterystyka stylu cosagach

Domostwo oparte na tym stylu powinno w głównej mierze stawiać na meble wykonane z drewna oraz dodatki stworzone na podstawie materiałów o miękkiej strukturze. Z kolei ściany w poszczególnych pokojach mieszkania należy pomalować  w barwy ciepłe i kojarzące się ze spokojem.

Wracając do kwestii drewnianych mebli, optymalne będą te posiadające uwydatnione słoje w miodowym kolorze. Warto zaznaczyć, że bez jakiegokolwiek problemu wpasują się one w strukturę każdego rodzaju przestrzeni. Przy tym nadają całości urokliwego sielskiego sznytu za sprawą uroczych kształtów oraz zastosowanego wzornictwa. Z kolei zaleca się, aby wspomniane wcześniej tworzywa miękkie (najlepiej, aby przypominały one w dotyku mech lub piasek) biorące udział w kreacji stylu cosagach miały kolory ziemi, sprawdzającej się w każdej sytuacji bieli, czy ewentualnie kremowego beżu.

Istotne jest również nieobawianie się zagospodarowania podłogi za pomocą dywanu, foteli z udziałem pledów, łóżek kocami i okien zasłonami. Przydadzą się również poduszki o niejednolitej wielkości ułożone wedle uznania. Wszystko po to, żeby w harmonijny sposób wypełnić wnętrz nastrojowym, nieco melancholijno-nostalgicznym charakterem, w żadnym momencie jednak niekojarzącym się w negatywny sposób. Nie należy też zapominać, aby we wszystkim swój udział miał również odczuwalny na każdym kroku komfort.

Styl nie traci na sile niezależnie od pory roku. Będzie wspaniale prezentował się zarówno w czasie klimatycznych zimowych wieczorów, jak i skwarnych letnich dni. W jaki sposób? Jedyne, co trzeba zrobić, to polegać na skutecznym motywie polegającym na uzupełnianiu wnętrz o taki detal, jak rośliny doniczkowe. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykreować niestandardowe aranżacje roślinne. Warto w tym przypadku stawiać na niecodzienne pomysły jak korzystanie z trawy czy wrzosów. Oczywiście, jeśli znajdą się w kolorystycznie współgrających wazonach.

Warto w tym wszystkim zaznaczyć, że podobnie, jak w przypadku duńskiego hygge, coasagach nie jest jedynie stylem architektonicznym wykorzystywanym w domach.  Jest również swoistym sposobem bycia, polegającym na odczuwaniu komfortu i afirmacji życia oraz zwykłych, codziennych chwil z najbliższymi.

 Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Odwiedź StudioLoko.pl

[ratings]

 

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.