skrzynka na listy

Skrzynka na listy – jaką wybrać?

Skrzynka na listy

Wyobrażając sobie skrzynkę na listy przed oczami mamy najczęściej prostokątną lub skośnie zadaszoną bryłę, którą montujemy na ogrodzeniu domu. Warto jednak wiedzieć, że klasyczne wiszące modele to niejedyna opcja, jeśli chodzi o wybór skrzynki pocztowej.

Oczywiście wiszące skrzynki na listy to wciąż najpopularniejsze modele, jednak coraz więcej firm ma w swojej ofercie również stojące skrzynki pocztowe. Takie skrzynki znajdziemy w każdym dobrym sklepie – stacjonarnym czy internetowym, zwłaszcza, że stojące skrzynki na listy mają równie wiele zalet i zastosowań, co te wiszące.

Kiedy zamontować stojącą skrzynkę na listy?

Zacznijmy od kwestii montażowych. Klasyczna, wisząca skrzynka na listy ma zastosowanie w zdecydowanej większości przypadków, zwłaszcza jeśli nasza posesja jest ogrodzona – wówczas skrzynkę wieszamy na furtce czy przęśle ogrodzenia. Co jednak w przypadku, gdy ogrodzenia nie mamy, a nie chcemy skrzynki przytwierdzać do ściany lub do drzwi wejściowych?

Wówczas rozwiązaniem może być waśnie stojąca skrzynka pocztowa, która montowana jest niezależnie od ogrodzenia. Jest w pełni „samodzielnym bytem” i nie wymaga, by ją do czegokolwiek przytwierdzać. Taka skrzynka osadzona jest na nóżce, stabilnie wmontowanej w podłoże. W ofercie sklepów znajdziemy też modele na dwóch nóżkach lub na stelażu – zazwyczaj jest to po prostu kwestia estetyki.

Stojące skrzynki pocztowe mają również zastosowanie w sytuacji, gdy nasz dom znajduje się w pewnym oddaleniu od drogi. Oczywiście wiadomo, że listonosz czy kurier ma obowiązek dostarczyć korespondencję pod każdy adres, ale jak wiadomo, czasami teoria rozmija się nieco z praktyką. Zamiast więc ryzykować, że ważny list lub przesyłka do nas nie dotrze, możemy zaopatrzyć się w stojącą skrzynkę na listy, ustawioną na skraju naszej posesji tuż przy drodze.

Wielkogabarytowe skrzynki stojące

Zaletą stojących skrzynek na listy jest również fakt, że są one dostępne w różnych rozmiarach. Jeśli zamawiamy wiele paczek, dobrym rozwiązaniem może być wielkogabarytowa skrzynka stojąca. W przeciwieństwie do klasycznych modeli stojących, taka skrzynka nie jest osadzona na nóżce, lecz jest dużą byłą, montowaną do podłoża.

Podobnie jak wiszące skrzynki na listy, modele wolnostojące – niezależnie od gabarytów – również dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i różnorodnej stylistyce. W ofercie specjalistycznych sklepów znajdziemy modele od klasycznych skrzynek na ozdobnej nóżce, poprzez nowoczesne bryły z eleganckiej szczotkowanej stali, aż po skrzynki typu US mailbox, naśladujące amerykańskie skrzynki pocztowe z chorągiewką. Skrzynki wielkogabarytowe także dostępne są w różnej stylistyce, co pozwoli dobrać model idealnie pasujący do otoczenia naszego domu i naszych potrzeb.

Warto dodać, że stojące skrzynki na listy są też wykonane z wysokiej jakości materiałów (najczęściej stal cynkowana, malowana proszkowo), co zapewnia im wysoką trwałość i odporność. Posiadają odpowiednie zabezpieczenia i przemyślaną konstrukcję, co daje nam pewność, że dostęp do naszej korespondencji i paczek będziemy mieć tylko my.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *