szary salon

Jak urządzić modny salon w szarościach?

Szary salon

Pomimo ciągle zmieniających się trendów kolorystycznych w wystroju wnętrz, szary cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno jako kolor akcentujący, jak i przewodnia barwa. Jest często chwalony za swoją wszechstronność i zdolność adaptacji. Nadaje przestrzeniom świeży, nowoczesny charakter, jednocześnie doskonale komponując się z innymi barwami. Szara aranżacja to sprawdzone rozwiązanie niemal w każdym wnętrzu. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić salon z wykorzystaniem tego ponadczasowego koloru.

Salon w szarościach – bezpieczny i stylowy wybór

Ponieważ szary jest bardzo uniwersalnym kolorem neutralnym, świetnie nadaje się do wykorzystania w aranżacji na dużych powierzchniach, takich jak ściany, zasłony, podłogi i tapicerka. To obszary, których zwykle nie chcemy zbyt często zmieniać, dlatego też dobrze wybrać neutralną szarość, która ułatwia zmianę wyglądu pomieszczenia, poprzez odświeżenie stylu lub barwy akcesoriów i elementów akcentujących.

Salon stanowi przestrzeń, w której gromadzą się mieszkańcy oraz goście domu, dlatego warto, by jego wygląd był dostosowywany do szerszej gamy gustów. Często wykorzystuje się klasyczne dekoracje i ponadczasowo piękne meble, aby stworzyć we wnętrzu relaksującą, przyjazną atmosferę. Szare odcienie również idealnie sprawdzą się w salonie, który ma zachwycić swoją estetyką szersze grono osób. Z tym kolorem bardzo łatwo można uzyskać niezwykle elegancki wystrój i odprężający klimat.

Szary salon – inspiracje

Uniwersalna szarość – przykłady zastosowań

W ofertach renomowanych marek, zajmujących się produkcją farb do malowania ścian, można znaleźć wiele różnych odcieni szarości. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, by w salonie wykorzystać więcej niż jedną tonację tego koloru i uzyskać efekt wyjątkowej głębi. Kontrasty w obrębie tej samej barwy to sprawdzone rozwiązanie, więc warto eksperymentować. Doskonałym zabiegiem może być pomalowanie ścian jaśniejszą wersją szarości, a następnie wstawienie do salonu mebli czy kanapy w ciemniejszym odcieniu. Znakomity duet stworzą m.in. popielate ściany i grafitowe wyposażenie.

Jedynym ryzykiem, które wiąże się z nadmiernym wykorzystywaniem szarości w aranżacji salonu jest fakt, że przestrzeń ta może stać się zbyt nudna lub zimna. Jasny, odważny kolor akcentujący w prosty sposób rozwiązuje ten problem. Doskonałym wyborem będzie m.in. intensywna zieleń, jaskrawa żółć, elegancki granat czy ciepły pomarańcz. Nawet najtrudniejsze do dopasowania barwy w zestawieniu z klasyczną szarością wyglądają dobrze, więc można bez obaw swobodnie eksperymentować z kompozycjami.

Zobacz również

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *