rozdzielnica elektryczna

Gotowe rozdzielnice elektryczne. Co to jest i gdzie się zaopatrzyć?

Gotowe rozdzielnice elektryczne

Czym jest gotowa rozdzielnica elektryczna?

Za pomocą rozdzielnicy elektrycznej można w jednym miejscu zamontować niezbędne komponenty przeznaczone do łączenia, przerywania i rozdzielania obwodów elektrycznych. Uzupełniane są one również o dodatkowe elementy, w tym o urządzenia sterownicze, ochronne, pomiarowe oraz regulacyjne.

Rozdzielnice elektryczne dzieli się na różne warianty, w tym na:

  • rozdzielnice tablicowe – dla mniejszych prądów, używane głównie w budynkach mieszkalnych
  • rozdzielnice skrzynkowe – dla prądów o większym natężeniu
  • rozdzielnice szafowe – dedykowane dla największych prądów

Gotowe rozdzielnice to takie, które oferowane są już jako gotowe do montażu, czyli nie wymagają one tak wielu prac, aby przeprowadzić ich instalację. Zawierają one odpowiednio dopasowane do siebie elementy, które pozwalają na stworzenie instalacji elektrycznej.

Rodzaje gotowych rozdzielnic elektrycznych

Gotowe rozdzielnice elektryczne można zakupić w wielu wariantach do wyboru, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnego przeznaczenia oraz miejsca montażu.

Najczęściej stosowne gotowe rozdzielnice elektryczne to:

  • rozdzielnice bezpiecznikowe
  • rozdzielnice budowlane
  • rozdzielnice PV – solarne
  • rozdzielnice światłowodowe
  • rozdzielnice modułowe

Wszystkie z powyższych typów rozdzielnic są dostępne także z wielu parametrach do wyboru, co daje zamawiającemu możliwość dopasowania ich do potrzeb instalacji.

Gdzie kupować gotowe rozdzielnice elektryczne?

Obecnie gotowe rozdzielnice elektryczne są oferowane przez wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży artykułów elektrycznych. Można zamawiać je również w popularnych marketach, jednak tam asortyment produktów jest ograniczony.

Dużym plusem jest możliwość zamówienia rozdzielnic elektrycznych przez Internet. Do dyspozycji jest wtedy szeroka gama modeli, które mogą być przeznaczone do wielu obiektów, w tym do domów jednorodnych, na place budów. Są to również rozdzielnice od renomowanych producentów.

Gdy zatem potrzebne są elementy jak gotowe rozdzielnice elektryczne, obecnie najłatwiej zamówić je w Internecie lub udać się osobiście do stacjonarnego sklepu elektrycznego, gdzie będzie można zakupić je w odpowiednim wariancie dopasowanym do instalacji.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *