pomysły na ogród

Marzysz o niepowtarzalnym ogrodzie? Oto kilka zaskakujących pomysłów

Niepowtarzalny ogród – pomysły

Obecnie wiele osób stawia na spędzanie czasu w otoczeniu pięknej przyrody. Wspaniale urządzony ogród to doskonałe otoczenie do organizowania przyjęć oraz relaksu po ciężkim dniu w pracy. Altanka będzie prezentować się pięknie w otoczeniu dobrze dobranych roślin, ale jak sprawić, aby charakter ogrodu stał się naprawdę unikalny? Oto kilka porad dotyczących jego aranżacji w praktyce. Jak sprawić, aby Twój ogród stał się naprawdę oryginalny i nietuzinkowy? W tym artykule podpowiadamy, jak osiągnąć to stosunkowo niewielkim kosztem i małym nakładem pracy.

Rabatka z bylinami? Wieloletnie rośliny to strzał w dziesiątkę

Ciekawym pomysłem na oryginalną aranżację w ogrodzie, która będzie dodatkowo trwała, jest rabatka z wieloletnimi bylinami, które można spotykać w szkółkach oraz sklepach ogrodniczych. Aby Twoja rabatka prezentowała się szczególnie interesująco, postaw na byliny o różnej długości, przy czym te najwyższe ulokuj na krańcach oraz z tyłu rabaty. Stopniowanie wysokością to znany trik, który pozwoli Ci na uporządkowanie ogrodu oraz zachowanie porządku. Na słonecznej rabatce doskonale sprawdzi się dereń biały, jałowiec, lawenda czy sosna górska.

Postaw na tropikalny charakter ogrodu – sztuczne dodatki

Rabatka z wieloletnimi bylinami to za mało? Postaw na coś jeszcze bardziej wyjątkowego. Obecnie w trenach aranżacyjnych we wnętrzach modne są nawiązania do stylistyki tropikalnej właściwej dla Afryki. Masz salon, taras lub altankę urządzoną w stylach etno albo boho? Postaw na wprowadzenie tropikalnych elementów również do ogrodu. Nie możesz pozwolić sobie na wyhodowanie prawdziwego bananowca, ale w Twoim ogrodzie świetnie sprawdzi się sztuczna palma. Sztuczne elementy o tropikalnym charakterze pięknie uzupełnią aranżację ogrodu i wprowadzą do niego odrobinę nowości.

A może ścianka? Ogrody wertykalne coraz popularniejsze

Świetnym sposobem na oryginalny ogród jest obecnie również ścianka z roślinami. Tego rodzaju kwietnik prezentuje się naprawdę imponująco i odbiega znacznie od typowego kwietnika, który przez lata był spotkany w polskich ogródkach. Ogród wertykalny możesz umieścić na ścianie altanki lub domu. Doniczki umieszczone pod kątem sprawiają, że rośliny pięknie wyglądają w czasie kwitnienia, choć można w nich zasiać lub zasadzić również paprocie.

Zielona ściana w otoczeniu domu to nie tylko doskonała ozdoba, ale i świetne miejsce do zdjęć rodzinnych czy zorganizowania małego wesela w ogrodzie. Zieleń pozytywnie wpływa na odpoczynek oczu po pracy przed ekranem monitora, dlatego warto postawić na takie rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy domownicy pracują zdalnie lub muszą dużo czasu spędzać przed komputerem.

Zobacz inne artykuły

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *