kominek-nowoczesny

Nowoczesne projekty i pomysły na kominek

Ciekawe pomysły na kominek

Z biegiem czasu producenci zaczęli odchodzić od tradycyjnej estetyki kominków i opracowali nowe pomysły na nie. Skupiono się na bardziej nowoczesnym i czystym wzornictwie. Ale co właściwie sprawia, że kominek jest nowoczesny?

Kominek – inspiracje

Wzrosła popularność mniej tradycyjnych kominków i wiele osób zastanawia się nad nowoczesnymi kominkami. Szukając nowoczesnego kominka istnieje wiele opcji, na które warto zwrócić uwagę. Słowo „nowoczesny” w odniesieniu do kominka można interpretować jako wiele różnych rzeczy. Istnieje kilka różnych kategorii, na które można to podzielić. Przeważnie rodzaj kominków i akcesoria.

Przejście na bardziej współczesny styl wynika z rosnącej popularności nowych elementów projektowych i postępów w wydajności. Nowsze kominki wychodzą z lepszą technologią i różnorodnymi akcesoriami które przyciągają wzrok gości. Dzięki najnowszej dostępnej technologii istnieje również więcej możliwości umieszczenia kominków – nie jest to już wyłączne ograniczenie do salonu.

Co sprawia, że kominek jest nowoczesny?

Nowoczesne kominki różnią się od tradycyjnej estetyki, kwestionując to, czego się oczekuje. Niektórzy robią to za pomocą czystych linii, odważnych wyborów kolorystycznych i minimalistycznych ideałów, dzięki czemu stają się wizualnie uderzającymi punktami centralnymi w domu. Inni budują niestandardowe obudowy o unikalnych kształtach, aby pomieścić całe palenisko. Popularnym tego przykładem może być konstrukcja w kształcie litery L. Ale tak naprawdę ograniczeniami są wyobraźnia i konstrukcja.

Jak wspomniano wcześniej, rodzaj kominka można określić jako nowoczesny. Pierwszym takim przykładem jest kominek liniowy. Z założenia modele te mają stosunkowo krótki, ale długi otwór. Zwykle są one uważane za nowoczesne ze względu na przeważające zastosowanie alternatywnych mediów zamiast bali ceramicznych lub ogniotrwałych. Te media obejmują szkło, sztukę ognia i kamienie ceramiczne. Ponieważ można je montować równo ze ścianą i minimalną granicą między kominkiem, a otaczającym go niepalnym materiałem, spełniają one większe wymagania projektowe. Nadają się również do wyższych instalacji zamiast typowego niskiego lub podłogowego poziomu.

Podniesione instalacje sprawiają, że kominek staje się częścią wystroju, nie będąc kotwią ani centralnym punktem pomieszczenia, jak to ma miejsce w przypadku nowoczesnych palenisk. Teraz można zaprojektować swój kominek dookoła pokoju zamiast odwrotnie.

Innym typem nowoczesnych projektów są także kominki wiszące. Chociaż niektórzy mogą uważać je za liniowe, różnią się one tym, że nie są wbudowane w ścianę. Zamiast tego oparte są na wspornikach montażowych i mocowane do powierzchni ściany. Oznacza to, że wystają do pomieszczenia, chociaż zazwyczaj jedynie na kilkanaście centymetrów. Otoczki ukrywają wszystkie komponenty przed wzrokiem, dając czyste linie, które wielu uważa za atrakcyjne.

Nowoczesne kominki

Nowoczesne akcesoria mogą nadać charakteru lub zepsuć wygląd nowoczesnego kominka (https://iwonapellets.pl/kategorie/kominki-na-pellet-antysmogowe-z-dofinansowaniem). Istnieje wiele różnych opcji. Niektóre z nowoczesnych akcesoriów są czysto wizualne, podczas gdy inne są bardziej techniczne. Jednak wszystko to doda stylowego wyglądu.

Jednym ze sposobów na ożywienie projektu nowoczesnego kominka są drzwi kominkowe. Czasami charakteryzują się one minimalnym, gładkim obramowaniem ze szklanymi panelami, przyciemnionymi na pożądany kolor. Dostępne są również różne akcenty, w tym brąz, cyna lub stal nierdzewna.

Jeżeli mamy kominek tradycyjny, a chcemy go trochę unowocześnić, wystarczy dodać drzwi i odświeżyć otaczający mur. Jest to tańsze rozwiązanie niż wymiana całego kominka, a odmieni wnętrze.

Inną opcją wyposażenia nowoczesnego kominka jest użycie wykończeń i okładzin. Wiele nowoczesnych kominków jest wyposażonych w wiele opcji wykończenia otoczenia, zazwyczaj z cyny lub stali nierdzewnej. Otoczki są zazwyczaj minimalne, co pozwala skupić się na płomieniach i samym kominku. Niekonwencjonalne wkłady również otulają kominek i podnoszą jego nowoczesny wygląd. Najciekawszym wyborem jest czarna porcelana, ponieważ zapewnia odblaskowe wykończenie, które wzmacnia obecność płomienia.

Nowoczesne kominki wymagają dodatkowej inżynierii, aby zapewnić ich prawidłowe działanie z mniejszymi szklanymi mediami. Zwykle używają również systemów sterowania, które pozwalają na rozbudowę opcji sterowania. Niektóre z nich mogą obejmować sterowanie termostatyczne, podświetlenie, kontrolę wysokości płomienia.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *