pokój dziewczynki małej

Jak urządzić pokój dla kilkuletniej dziewczynki?

Urządzanie pokoju dla dziewczynki

Mała księżniczka, sportsmenka, marzycielka, a może podróżniczka? Każdy rodzic w domu ma skarb, wyjątkowego malucha, który poznaje świat, który chce być ważny, który zaledwie w wieku kilku lat chce o sobie decydować.

Czy dasz szansę swojemu dziecku?

Obawiasz się? Masz prawo, nawet doświadczeni rodzice boją się zmian. Dom to oaza spokoju, miejsce gdzie każdy chce czuć się bezpiecznie. Ludzie urządzają swoją przestrzeń w wyjątkowy, dopasowany do swoich potrzeb sposób. Małe dziewczynki to także osoby z uczuciami, dziecko rozwija się bardzo intensywnie, zainteresowania szybko ulegają zmianie. Jak sobie poradzić? Na co się zdecydować? W jaki sposób urządzić pokój kilkuletniej dziewczynki, by spełniał jej oczekiwania?

Daj swojemu dziecku szansę, wybierz się z nim na zakupy, niech ujawni swoje upodobania. Przedmioty, które mogłoby pojawić się w jego czterech ścianach.

Pokój dziewczynki

Czy każda mama w swoim domu ma księżniczkę? Niekoniecznie, dzieci bywają różne o bardzo odmiennych upodobaniach, jednak najważniejsze elementy pokoju pozostają bez zmian.

Kącik do spania. Łóżko, wybór na rynku jest ogromny. Zwykłe tradycyjne łóżka, z wygodnym, odpowiednio dopasowanym materacem. Mebel ten coraz częściej przybiera różne kształty, jak chociażby domki, samochody, a nawet łódki. Najczęściej rodzice wybierają łóżka, które mogą rosnąć wraz z dzieckiem, bardzo praktyczne rozwiązanie. Dobrze wybrany model pozostanie w pokoju dziecka na długo.

Innym bardzo ważnym miejscem w pokoju kilkuletniego dziecka jest sfera zabawy. Pokój to nie tylko meble, upakowana szafa, w której mama próbuje pomieścić całą garderobę. Pokój to także przestrzeń, gdzie nasza córka może odnaleźć swój świat. Zniknąć, zaszyć się wśród zabawek, książeczek.

Rodzice w pokoju kilkulatki raczej nie powinni organizować wyszukanego miejsca do nauki, na to przyjdzie jeszcze czas, ważne by dziecko miało miejsce na harce i różnego typu zabawę. Jednak nie wyklucza to stworzenia niewielkiego kącika krzesełka ze stoliczkiem, gdzie córka będzie mogła spokojnie usiąść, porysować i wklejać, ulubione przez wszystkie dzieci, naklejki.

Dodatki, uzupełnieniem wystroju

Podstawowe wyposażenie to nie wszystko, ważne są także wykończeniowe detale. Na początek może warto zadbać o odpowiedni kolor, który przypadnie naszemu dziecku do gustu. Dziewczynki najczęściej wybrałyby różowy, jednak to nie ostateczny głos, zapada decyzja o barwie zielonej, lilowej, pomarańczowej, niebieskiej czy też żółtej. Dopełnieniem jest firanka z dziecięcym nadrukiem oraz rolety i zasłony.

Uzupełnieniem całości są drobne dodatki. Lampka i stoliczek nocny, górne oświetlenie, poduszki, a także dywan czy też inna wykładzina umożliwiająca bezpieczną i zdrową zabawę dziecka na podłodze.

Dekoracja ścian

Remont to ogromne przedsięwzięcie, jednak decydując się na zmiany warto pomyśleć o dekoracji ściany. Coraz częściej na rynku popularne stają się fototapety, które z łatwością można nanieść. Na zdjęciu można odnaleźć krajobrazy, zdjęcia różnych budowli, jednak najchętniej wybierane są oczywiście postacie z bajek i z nimi związane wydarzenia. Świetnym wyborem są również różnego typu gwiazdki, czy też aranżacja sufitu na styl nieba. Dziewczynki uwielbiają gwiazdy, pięknie świecące, migoczące, które zabierają nasze dziecko w odległy, pełen spokoju świat.

Nie warto obawiać się zmian, przeważnie przynoszą one wiele korzyści. Pokój dziewczynki ma być piękny, gustowny, kolorowy, lecz dopasowany do naszego dziecka. To nie rodzice będą w nim przebywać. Rodzice mają być zadowoleni, lecz warto posłuchać opinii swojego dziecka.

Meblowe inspiracje znajdziesz na stronie Planeta Dziecka.

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *