oświetlenie 2022

Oświetlenie dekoracyjne w domu – jakie są obecne trendy na 2022 rok?

Trendy oświetleniowe 2022

Dekoracja w domu nie jest koniecznym elementem i z pewnością nie myśli się o niej na etapie budowy domu, jednak z czasem warto w nią zainwestować w celu nadania pomieszczeniom charakteru i zapewnienia sobie dobrego samopoczucia. To samo tyczy się oświetlenia dekoracyjnego. Dla niektórych jest ono niepotrzebne, a jeszcze innym zapewnia komfort i pozwala zrelaksować się w ciągu dnia.

Niejednokrotnie mówi się, że światło nie tylko to naturalne, ale i sztuczne może mieć spory wpływ na nasze zachowania i humor. Człowiek jest stworzony do warunków panujących na zewnątrz, a osoby pracujące często nie mają czasu korzystać ze światła słonecznego w pełnej okazałości. Stąd też postanowiono stworzyć warunki do niego zbliżone i umieścić je wewnątrz pomieszczeń.

Oprawy różnej postaci

Często bywa tak, że w celu zrelaksowania się porą wieczorną nie używa się światła podstawowego, a zatem wszystkich lamp wiszących i żyrandoli. Najczęściej świetną alternatywą dającą oświetlenie punktowe są różnego rodzaju oprawy. Mogą to być zarówno oprawy podtynkowe, jak i te aktualnie nieco bardziej rozchwytywane natynkowe.

Często jako dodatkową formę oświetlenia stosuje się również szynoprzewody. Ich zaletą jest możliwość regulacji na szynie praktycznie w każdy kierunku oraz ustalanie, które oprawy mają być w danym momencie zasilane, a które nie. W zależności od tego, czy są to urządzenia inteligentne, może być to ustalane albo przy użyciu włącznika światła, albo nawet z poziomu aplikacji w telefonie.

oświetlenie 2022

Taśmy LED

Nie ma co ukrywać, że to właśnie paski led wciąż utrzymują swoją pozycję jako lider oświetlenia dekoracyjnego w domach i różnorodnych lokalach. Metody ich stosowania praktycznie się nie kończą, a to, w jaki sposób sprawdzą się w naszym domu, zależy już tylko od indywidualnej inwencji twórczej. Można stosować je na sufitach, klatkach schodowych, meblach czy w łazienkach. Istotne jest tylko dobranie odpowiedniego profilu i w miarę umiejętne ukrycie paska tak, aby widoczne było tylko padające z niego światło.

Co więcej, w przypadku zakupu inteligentnego zasilacza do pasków led, mamy możliwość podłączenia go do sieci wifi, co daje nam opcję regulacji oświetlenia przy użyciu naszego telefonu. Możemy je nie tylko włączać i gasić, ale jednocześnie sterować barwą, jasnością i ustalać godziny, w jakich ma świecić. Takie dopasowanie barwy światła do biorytmu człowieka z pewnością wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie i pozwoli relaksować się po każdym, ciężkim dniu.

Oświetlenie domu z zewnątrz

Posiadając już perfekcyjnie udekorowane światłem wnętrza, powinniśmy pamiętać także o uwydatnieniu nieco naszego domu i ogrodu. Rodzajów lamp ogrodowych jest naprawdę spora ilość, począwszy od małych kul, przez średniej wielkości lampy punktowe, aż po wysokie słupki.

Sporym trendem stały się ostatnimi czasy kinkiety i lampy elewacyjne. Umieszczając je co określoną odległość na murach zewnętrznych naszej posiadłości, możemy liczyć na oszałamiający efekt oświetleniowy w nocy. Przy takim oświetleniu domu z pewnością nikt nie przejedzie obojętnie nie zwracając uwagi.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *