budownictwo modułowe

Wszystko, co warto wiedzieć o domach modułowych

Domy modułowe – co to i gdzie?

Marzysz o własnym domu? Zastanawiasz się, co postawić na działce? A może zależy Ci na atrakcyjnej cenowo ofercie? Odpowiedzią są domy modułowe.

Loftowe domy od https://loftowedomy.pl/ stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, nie tylko na działkę, ale także jako miejsce, w którym możemy zamieszkać. Są stylowe, funkcjonalne i wytrzymałe. Zobacz, dlaczego inwestycja w dom loftowy to dobry wybór.

Domy modułowe – czym się wyróżniają?

Domy loftowe, lub też zamiennie nazywane domy modułowe, to nowoczesne rozwiązanie mieszkalne. Tego typu obiekty stają się coraz popularniejszą opcją nie tylko na działkę, ale także do zamieszkania na stałe. Czym wyróżniają się domy modułowe i dlaczego coraz chętniej po nie sięgamy? Przede wszystkim domy loftowe wyróżniają się estetyką i stylowym designem. Łączą w sobie elementy stylu nowoczesnego ze skandynawskim. Drewniane wykończenie, z małym tarasem i przeszklone ściany to znak rozpoznawczy. Co ważne, domy modułowe generują znacznie niższe koszty niż budowa tradycyjnej nieruchomości. Właśnie z tego względu coraz więcej osób decyduje się na taki wybór.

Domy loftowe powstają w fabryce. Nie wymagają fundamentów, ani pozwolenia na budowę. Wyróżnia je niewielki, za to niezwykle funkcjonalny metraż. Dom loftowy możemy wybrać w wersji jedno, lub dwupiętrowej. W tym drugim przypadku układ mieszkania rozkłada się na salon z aneksem kuchennym i łazienką na parterze i sypialnią na piętrze wyżej. Taka propozycja zapewnia funkcjonalną przestrzeń.

Biura modułowe

Jakie zalety mają domy loftowe?

Jak już wiemy, domy modułowe zdecydowanie przyciągają swoją ceną. Koszty produkcyjne są znacznie niższe, niż w przypadku murowanego domu. Co więcej, skróceniu ulega także czas wykonywania realizacji. W pełni gotowego do zamieszkania domu modułowego możemy stać się właścicielami w zaledwie kilka tygodni. Krótki termin realizacji to zdecydowana zaleta. Dom modułowy jest więc świetną propozycją dla osób, którym zależy na szybkim wykonaniu inwestycji.

Warto przy tym zaznaczyć, że projekty domów możesz dopasowywać do swoich potrzeb. A jak wygląda proces produkcyjny? Domy modułowe w odróżnieniu od murowanych obiektów, powstają w fabryce. To tam też składa się większość elementów. Na miejscu docelowym pozostaje tylko złożenie komponentów w całość. To właśnie zastosowanie nowoczesnej technologii pozwala znacznie skrócić czas realizacji projektu. Co ważne, gotowe domy loftowe są energooszczędne, co przełoży się nie tylko pozytywnie na środowisko, ale także na naszą kieszeń. Natomiast elementy wykorzystywane do produkcji powstają z najwyższej jakości materiałów. Konstrukcja najczęściej jest stalowa, a wykończenie drewniane. Naturalne materiały nadają domowi wyjątkowego charakteru i nie wpływają negatywnie na środowisko.

Modułowe domy w lesie

Gdzie mogę postawić dom modułowy?

Tego typu rozwiązanie sprawdzi się nie tylko na działce wakacyjnej, ale także mieszkalnej. Domy modułowe dzięki odpowiedniej izolacji termicznej są obiektem całorocznym. Jest to świetna propozycja, zarówno sezonowa, jak i na stałe. Jak już wiemy, postawienie domu modułowe nie wymaga pozwolenia. To dobra informacja dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na czasochłonne formalności.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *