jak powinno wyglądać nowoczesne ogrodzenie posesyjne

Jak powinno wyglądać nowoczesne ogrodzenie posesyjne?

Ogrodzenie posesyjne

Nowoczesne ogrodzenia posesyjne pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także estetyczną. Solidne i wytrzymałe elementy ogrodzenia chronią przed intruzami i niepożądanymi spojrzeniami przechodniów. Wybór ogrodzenia zależy od całej stylizacji domu, dostępnych jest wiele modeli od tradycyjnego drewnianego płotu po nowoczesne ogrodzenia modułowe.

Nowoczesne ogrodzenia posesyjne – główne trendy

Tendencja wybijająca się obecnie w aranżacji ogrodzeń posesyjnych cechuje się prostotą i minimalizmem, bez nadmiernych zdobień, kolorystyka jest również stonowana, popularne są różne odcienie grafitu, szarości i brązu. Tego typu ogrodzenia posesyjne mogą być stosowane zarówno w klasycznym, jak i w awangardowym budownictwie. Z budynkami o prostej bryle dobrze komponują się ogrodzenia wykonane z pustaków, gładkich, ryflowanych. Surowa forma gładkich pustaków znakomicie łączy się z geometrycznymi klombami i trawnikami. Pustaki łupane bardzo dobrze imitują elegancki kamień. Nowoczesna forma budynków sprawia, że bardzo dobrze komponują się z nią wyraziste ogrodzenia, można w taki sposób dobrać materiały lub kolor ogrodzenia posesyjnego, aby nadawało całemu budynkowi dynamizmu. Wiele osób decyduje się na kombinacje różnych materiałów, może to być np. połączenie cegły, pustaka i aluminium.

Budynki przemysłowe to miejsca, w których chętnie stosowane są ogrodzenia posesyjne (zob. https://sklep.alfabram.pl/produkty/przesla-ogrodzeniowe-w-paczce,2,19542) wykonane z paneli. Nowoczesny charakter ażurowych paneli może wydawać się zbyt prosty i mało wyrafinowany, ale wysokiej jakości siatka i pręty wykorzystane do takiego ogrodzenia nadają konstrukcji dużą stabilność. Ocynkowane i malowane proszkowo elementy metalowe to nowoczesna ogrodzenia to wyjątkowo stabilna konstrukcja, odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Nowoczesne ogrodzenie posesyjne – czyli jakie?

Wygląd nowoczesnego ogrodzenia posesyjnego zależy w dużym stopniu od indywidualnej wizji właścicieli, wszystkie nowoczesne ogrodzenia powinny spełniać pewne kryteria, powinny się charakteryzować:

– funkcjonalnością, od frontu powinna znajdować się furtka, skrzynka na listy i brama wjazdowa,

– estetyką, ogrodzenia posesyjne powinny wpisywać się w stylistykę budynku, a także nie zaburzać estetyki sąsiednich działek,

– bezpieczeństwem, nowoczesne ogrodzenia powinny być solidnie wykonane i odporne na zmienne warunki pogodowe oraz różnego rodzaju czynniki mechaniczne i wizyty nieproszonych gości.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *