most_architektura

Niezwykły most architektura jak rzeźba – można się tylko zachwycać!

Niezwykły most architektura jak rzeźba – można się tylko zachwycać!

W górach powyżej Da Nang w Wietnamie znajduje się niezwykły most architektura jego jest głównie… rzeźbą. Pokonując 150-metrową trasę usłaną kwiatami, Golden Bridge (most nazywa się tak jak najsłynniejszy most z San Francisco) odbija się od wzgórz Ba Na, wsparty przez parę gigantycznych dłoni.

Golden Bridge został otwarty dla turystów na początku czerwca 2018 roku, w turystycznym ośrodku Thien Thai Garden. Założony w 1919 roku ośrodek wypoczynkowy posiadał niegdyś 200-osobową willę, a dziś składa się na nią szereg atrakcji w azjatyckim stylu przypominających dziwaczną architekturę wesołych miasteczek. Jedna z części resortu, czyli Francuska Wioska jest dziełem architektonicznym inspirowanym starożytnymi francuskimi willami, w tym placem, kościołem, miastem i hotelami. Jest tam też kolejka linowa, kolejka górska, czy muzeum figur woskowych. Most znajduje się 1400 metrów nad poziomem morza. Cały projekt mostu ma tworzyć iluzję jedwabnego paska ukrytego w chmurach nad Da Nang.

Jak wygląda niezwykły most Da Nang?

Długość 150-metrowego mostu podzielona jest na osiem przęseł. Wzdłuż każdego obwodu znajduje się linia kwiatów Chryzantema Lobelia. Oprócz tego wszędzie znajdują się złote balustrady. Olbrzymia para rąk została pokryta patyną, by tworzyć iluzję wiekowości i starożytności.

Według The Spaces, program jest podobno częścią projektu o wartości 2 miliardów dolarów, mającego na celu przyciągnięcie turystów do tego obszaru. Chociaż projektant nie był powiązany z realizowaną strukturą, renderowanie schematu zostało wcześniej stworzone przez zespół TA Landscape Architecture.

Choć bez wątpienia ten projekt wyróżnia się, Złoty Most nie jest jedynym przykładem w zestawieniu dziwnej architektury mostowej. Na całym świecie można spotkać przykłady (mostów, ale i budynków) takie jak gigantyczne kaczki, psy i dinozaury, choć oczywiście taka różnorodność architektoniczna jest zależna od lokalizacji oraz obiektu.

Wietnam stał się ważnym ośrodkiem turystycznym od lat 90. XX wieku. Rekordowa liczba osiągnęła 3,77 miliona turystów międzynarodowych w samym 2009 roku. Od tego czasu Wietnam odwiedza podobna liczba odwiedzających.

Galeria utworzona na podstawie bazantravel.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *