linie, rysunki z Nazca

W Peru, w Nazca odkryto wielki geoglif kotka!

Odkryto geoglif kotka na płaskowyżu Nazca

Na płaskowyżu Nazca, który słynie ze starożytnych rysunków stworzonych na ziemi odkryto nowy rysunek. Przedstawia podobnie jak inne zwierzę. Jest to kot. Jak to się stało, że tak ogromne dzieło nie było jeszcze odkryte?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez NOS (@nos)

Rysunek kota w Nazca w Peru

Podczas prac archeologicznych w Nazca archeologom ukazał się rysunek kota pochodzący z 300-100 roku przed naszą erą. Odkryto je w momencie przygotowania dla turystów wzgórza, które stanowi naturalny punkt widokowy, z którego można zobaczyć wiele projektów.

Figura była ledwo widoczna i miała zniknąć, ponieważ znajduje się na stromym zboczu, które jest podatne na skutki naturalnej erozji. W ciągu ostatniego tygodnia geoglif został wyczyszczony i zakonserwowany. Przedstawia sylwetkę kota z profilu, z głową skierowaną do przodu.

komentuje minister kultury Peru.

Kot ma około 37 metrów długości i linie o szerokościach od 30 cm do 40 cm.

Rysunki w Nazca to geoglify. Co to jest?

Geoglify to po prostu rysunki dużych rozmiarów wykonane w ziemi, w taki sposób, aby odróżniały się od niej. Są one spotykane nie tylko w Ameryce Południowej, ale nawet w Europie np. w Wielkiej Brytanii.

Czym są linie z Nazca wpisane na listę UNESCO?

Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO od 1994 r. Linie Nazca, składają się z setek geometrycznych i zoomorficznych obrazów, zostały utworzone przez usunięcie skał i ziemi, aby odsłonić kontrastujące materiały poniżej. Zajmują około 450 km2 równiny przybrzeżnej Peru.

W ostatnich latach w dolinach Nazca i Palpa odkryto się od 80 do 100 nowych rysunków geometrycznych oraz zwierząt.

Linie z Nazca to jeden z najbardziej imponujących obszarów archeologicznych na świecie. Jest  to przykład tradycyjnego i ponad tysiącletniego magiczno-religijnego świata starożytnych społeczeństw, które kwitły w Ameryce Południowej między 8 wiekiem p.n.e., a 8 wiekiem naszej ery. Znajdują się na pustynnych równinach dorzecza Rio Grande de Nasca, a wszystkie stanowiska archeologiczne obejmują obszar około 75 358,47 ha. Stanowią niezwykły przejaw wspólnej religii i społecznej jednorodności.

Stanowią one najwybitniejszą grupę geoglifów na całym świecie i nie mają sobie równych pod względem zakresu, wielkości, ilości, wielkości, różnorodności oraz tradycji w stosunku do innych podobnych dzieł na świecie. Koncentracja i zestawienie linii, a także ich kulturowa ciągłość świadczą o tym, że było to ważne i długotrwałe działanie, trwające około tysiąca lat.

Są wpisane  na listę UNESCO ze względu na kryterium I, II i IV.

Jak powstały rysunki z Nazca oraz są dziełem kosmitów?

Nie wiemy, dlaczego rysunki powstały, ale z pewnością w ich tworzeniu nie brali udziału kosmici. Zasadniczo powstały dzięki znajomości matematyki i fizyki, które były rozwinięte w Ameryce Południowej jeszcze przed naszą erą. O tym, jak mogły powstawać możemy zobaczyć tutaj:

Spodoba Ci się również

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.