narożnik-welurowy

Jakie zalety posiadają narożniki welurowe?

Dlaczego warto wybrać narożnik welurowy do swojego salonu?

Narożniki, zwłaszcza narożniki welurowe, to modne i ponadczasowe meble, które sprawdzą się zarówno w salonie, jak i każdym innym pomieszczeniu z wydzieloną osobną sferą wypoczynkową. Narożniki welurowe mają wiele zalet. Jakich? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Piękne kolory narożników welurowych

Narożniki welurowe to obite welurem lub aksamitem meble, które są miękkie w dotyku, a dzięki właściwościom materiału zachowują piękny kolor. Welur to jeden z najbardziej wdzięcznych materiałów – stworzony jest z niewielkich, miękkich włosków, splecionych ze sobą za pomocą specjalnej techniki. Nitki osnowy wykonane są najczęściej z jedwabiu lub innej elastycznej tkaniny, co sprawia, że narożnik welurowy charakteryzuje się blaskiem i głębią koloru.

Narożniki welurowe dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej (meblobranie.pl), dzięki czemu możesz dobrać je do stylistyki, w jakiej zaaranżowane jest wnętrze. Styl art deco i glamour dopełnią narożniki w barwach pudrowego różu, turkusu, głębokiej wiśni, czy niezwykle modnej ostatnimi czasy butelkowej zieleni oraz musztardowej żółci. Jeśli natomiast wolisz kolory bardziej stonowane, możesz wybrać różne odcienie szarości, granat, czerń lub delikatny fiolet.

Komfort i miękkość weluru

Narożniki welurowe to również meble bardzo wygodne i miękkie. Dzięki swojej strukturze welur jest miękki i wygodny, dlatego też welurowe narożniki bardzo często posiadają funkcję do spania. Ten rodzaj materiału sprawi, że wypoczynek na narożniku będzie pełen komfortu. Welur, który jest odpowiednio zadbany, daje wrażenie przytulności. Już samo siedzenie na narożniku welurowym jest bardzo przyjemne, a co dopiero spanie!

Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby o narożniki obite welurem odpowiednio zadbać, by utrzymały swoją miękkość i blask. Dlatego też, do czyszczenia narożników, ale także wszystkich innych mebli pokrytych welurem, nie należy stosować silnych detergentów, a przeznaczonych specjalnie do tego typu materiałów delikatnych substancji. Nie powinno się także używać do odplamiania dużo wody. Aby zapobiec plamom, warto pomyśleć o specjalnym pokrowcu, albo narzucie na narożnik, która może zapobiec przed powstawaniem dużej ilości plam na tkaninie.

Modne i wytrzymałe narożniki welurowe

Narożniki welurowe, oprócz tego, że są ponadczasowe, posiadają także dużą trwałość. Bardzo często welur łączony jest z tak zwanymi włóknami przeciwpożarowymi, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo.

Welur, choć podatny na odbarwienia, jest materiałem dość wytrzymałym. Klasyczny splot, którego używa się do tworzenia weluru, jest trwały i służy użytkownikowi przez lata. Plusem weluru jest także to, że plamy powstałe na tkaninie są łatwo zmywalne.

Jeśli więc szukasz trwałego, modnego i ponadczasowego mebla, narożnik welurowy będzie dobrym pomysłem. Wybór kolorów jest naprawdę ogromny, więc dobranie odpowiedniego narożnika na pewno będzie wiązać się z radością i dobrą zabawą.

Zobacz inne artykuły

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *