Najwęższy dom na świecie

Teraz możesz zwiedzić najwęższy dom na świecie… w Warszawie!

Wyobraź sobie, że najwęższy dom na świecie znajduje się w Warszawie! To tzw. Dom Kereta. W najszerszym miejscu ma 122 cm i ma wszystko co potrzebne do mieszkania.

Między przedwojenną kamienicą oraz blokiem z lat 70. na warszawskiej Woli kiedyś była szczelina. Architekt Jakub Szczęsny pewnego razu w swojej kreatywności postanowił, że zaprojektuje dom, który zmieści się między tymi dwoma budynkami. Projekt zrealizowano i najwęższy dom na świecie stał się jednym z najkreatywniejszych, ale z pewnością najdziwniejszych pomysłów XXI wiecznej architektury.

W domu tym miał zamieszkać izraelski pisarz Etgar Keret. 14 metrów kwadratowych powierzchni to jednak trochę zbyt mało, aby stworzyć miejsce do życia. W najwęższym miejscu dom ma 72 cm. Mimo wszystko wewnątrz niego znajdują się takie elementy, które pozwalają godnie funkcjonować. W dodatku jest on piętrowy! Nieruchomość posiada salonik, biurko do pracy, pufę, prysznic i wc oraz kuchenkę. Zabrakło jedynie lodówki, jednak podobno za duże pieniądze można wykonać specjalną pod wymiar.

Możesz zwiedzić najwęższy dom na świecie!

3,4 oraz 10,11 czerwca Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej zaprasza na “drzwi otwarte”. Trudno tu jednak mówić o drzwiach, a bardziej o drabinie po jakiej poruszać się można wewnątrz domu. Od godziny 12:30 do 16:30 można na własne oczy przekonać się, czy uznamy go za niezwykły popis kreatywności, czy po prostu za architektoniczne kuriozum. Kto wie, może w przyszłości, gdy na świecie nie będzie już miejsca dla nowych ludzi będziemy mieszkać w takich domach…

Tags: No tags

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.