wynajem biura

Najlepsze biuro dla Twoich pracowników – czego szukać w przestrzeni biurowej?

Jak wybrać i szukać biura?

Biuro to coś więcej, niż tylko kilka biurek i gabinetów. Biuro to miejsce, w którym spotykają się ludzie i tworzą coś wspólnego, dlatego to właśnie na człowieku skupia się współczesny design przestrzeni biurowej, która nabiera charakteru bardziej przytulnego, mniej oficjalnego, pełnego różnych rozwiązań dla różnych ludzi.

Czego należy szukać, jeśli myślimy o wynajmie przestrzeni biurowej? Jest kilka aspektów oczywistych oraz tych mniej oczywistych, które warto wziąć pod uwagę.

Wynajem lub zakup przestrzeni biurowej

Położenie

Oczywiście, w pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę lokalizację naszego nowego biura. Warto wybrać okolicę, w której znajdzie się kilka przystanków komunikacji miejskiej. Coraz więcej miast, a co za tym idzie i lokalizacji, otwiera się na rowerzystów, umożliwiając wypożyczenie rowerów do przemieszczania się po mieście. Warto zatem szukać miejsc, gdzie znajdują się również stacje wypożyczenia rowerów – nasi pracownicy z pewnością to docenią.

Nasz biurowiec powinien znajdować się w okolicy dosyć dobrze skomunikowanej, choć odradza się wybór ścisłego centrum, które w godzinach szczytu może stanowić prawdziwe wyzwanie dla każdego rodzaju komunikacji.

Okolica

Atrakcyjność naszej lokalizacji podniesie z pewnością obecność sklepów, marketów, kina, siłowni czy restauracji. Niektóre nowoczesne biurowce, jak na przykład Gdańskie Business Center w Warszawie posiada klub fitness oraz kawiarnie i sklepy na terenie samego biurowca. Jest to z pewnością duża wygoda dla pracowników oraz gości, którzy odwiedzą naszą siedzibę. Niewątpliwym atutem jest także duży parking.

Projekt biura

Tak jak mówiliśmy na samym początku, w dzisiejszych projektach biura stawia się na zaspokojenie różnych potrzeb pracownika, który nie musi całych 8 godzin w pracy spędzać przy biurku. Zachęca się pracowników do myślenia kreatywnego, w czym również przestrzeń spełnia swoją rolę. Nowoczesne biuro posiada wiele stref do pracy w pojedynkę czy w grupie. Często znajdziemy w nim specjalne wyciszone pokoje do pracy w ciszy. Nierzadko, w biurach pojawiają się kanapy i hamaki do relaksu, a także stoły jadalniane.

wynajem biura

Źródło: Gdański Business Center

Dużym trendem przejawiającym się w całym budownictwie, jest łączenie miasta z przyrodą, co skutkuje tym, że w atrakcyjnych biurowcach znajdziemy wiele nawiązań do zieleni, a nawet wody i innych elementów. Kolejnym atutem może być otwarty taras czy przestrzeń do rekreacji dla pracowników na samym dachu budynku.

Ważna jest społeczność

Prężnie rozwijająca się społeczność w miejscu, w którym planujemy otworzenie naszego biura to dobry znak. Tam, gdzie ludzie łączą siły we wspólnych inicjatywach, tam panuje duch współpracy.

Każdy z tych aspektów może być decydującym atutem dla naszych obecnych i przyszłych pracowników, warto zatem wybierać biura, które spełniają te standardy.

Inne artykuły, które mogą Ci się spodobać

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *