Najdroższy dom na świecie

Najdroższy dom na świecie – sprzedany! Ile kosztował? SZOK!

Najdroższy dom na świecie

[ratings]

Ukraina to kraj z pewnością poszkodowany w ostatnich latach, przez przejęcie Krymu przez Rosję oraz wojnę. Jednak jest to również kraj kontrastów – wielkiej biedy i wielkiego bogactwa. To ukraiński miliarder zakupił najdroższy dom na świecie!

Villa Les Cedres to najdroższa nieruchomość na świcie

Zabytkowa willa Villa Les Cedres we Francji (Lazurowe Wybrzeże) została wystawiona na sprzedaż w 2017 roku. Jej cenę szacowano na około 400 000 000 dolarów amerykańskich. Została ona zbudowana  przed I połową XIX wieku, a XX wieku była to siedziba Króla Belgii Leopolda II (tak naprawdę kupił ją dla swojej kochanki). W kolejnych latach przechodziła ona przez prywatne ręce, goszcząc takie osoby jak Winston Churchill.

Na terenie willi znajduje się park o powierzchni 14 hektarów, a sama powierzchnia mieszkalna to 18 000 m2 (i pomyśleć, że niektórzy z nas mieszkają w kawalerkach po 20-30m2). Na terenie parku, który jest specjalnym botanicznym parkiem znajduje się 20 tysięcy gatunków roślin!

Oprócz tego w najdroższej nieruchomości świata można pomodlić się we własnej prywatnej kaplicy, poćwiczyć pływanie w wydrążonym w skale basenie olimpijskim, jeździć codziennie przez miesiąc na innym koniu. Chociaż, jak na cenę którą zapłacono za nią, to 10 sypialni, które willa posiada, to trochę mało.

Zobacz inne artykuły związane z nieruchomościami

Ile kosztowała Villa Les Cedres?

Willa została zakupiona tak naprawdę w sierpniu 2019 roku. Nie wiadomo było jednak kto ją kupił. Okazuje się, że kosztowała ona 220 000 000 dolarów (czyli prawie połowę mniej niż szacowano). Tak czy inaczej, jest to prawie miliard złotych, a zakupił ją Rinat Achmetow. Jest to najbogatsza osoba z ukraińskim obywatelstwem. Jego majątek jest szacowany na ponad 6 miliardy dolarów, a nieruchomość we Francji została zakupiona w celach prywatnych, ale też jako inwestycja.

A jak wygląda najdroższy dom na świecie? Zobaczcie!

One Response

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *